Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Chytrý plot v sobě ukryje pergolu, posezení či věšák na prádlo

Víc než jen plot, firma AITAA přišla s nápadem, jak udělat prostor kolem nás lepší
Víc než jen plot, firma AITAA přišla s nápadem, jak udělat prostor kolem nás lepší

O tom, že plot nemusí být pouze nutnou bariérou, vás přesvědčí česká firma AITAA. Chytré české ručičky v ní totiž daly vzniknout plotu, který na sebe může vzít řadu dalších praktických funkcí. Od této chvíle tak ploty z Uherského Brodu zcela mění vnímání venkovní plochy.

Někdo ohraničí svůj pozemek klasickým nebo moderním plotem, jiný dá pro změnu prostor plotu živému. Takové ploty mohou být krásné či ryze funkční. Svou sofistikovaností je však předčí chytrý plot z firmy AITAA, který nabízí širší využití. Není pouhou funkční bariérou před okolím, může sloužit mimo jiné jako pergola, posezení či věšák na prádlo.

Řešení pro malé zahrady

Na první pohled jednoduchá dřevěná konstrukce patří přesně do ranku geniálně čistých nápadů. Za funkčním systémem oplocení stojí Michal Roman se svým týmem spolupracovníků z firmy AITAA. Impulsem se stala problematika současných vesnic a nových satelitních zástaveb. V okolí metropolí totiž bleskovou rychlostí vyrůstají nová sídla, jejichž majitelé chtějí bydlet rychle a levně. Výsledkem je však bydlení na pozemku, ve kterém chybí soukromý koutek. A v tuto chvíli právě přichází na scénu inovativní plot, který není jen obyčejnou zástěnou.

Chytrý plot od AITAA je zcela modulární a multifunkční řešení
Chytrý plot od AITAA je zcela modulární a multifunkční řešení
Foto: AITAA

Multifunkční dřevěný plot

Chytrý plot je multifunkčním řešením, které se hodí nejen do malé zahrady, ale i do školek, na venkovní sportoviště či do veřejných prostor. Navíc se jedná o modulární stavebnici, kterou si může manuálně zručný člověk sestavit sám. Její systém pracuje s plotovými díly, které sestávají z integrovaných výklopných prvků. V případě potřeby tak stačí prvek vyklopit a v momentě, kdy už není potřeba, jej zase zaklopit zpět do plotu tak, aby na zahradě nepřekážel. Tento jednoduchý, ale přitom naprosto geniální projekt tak nabízí nejen specifický způsob oplocení, ale i velmi praktické řešení využití prostoru.

Přečtěte si také

Zkrášlete svou zahradu před letní sezonou

Ve světle posledních měsíců, kdy jsme procházeli obdobím karantény, se ukázalo, že pokud máme možnost trávit tento čas na zahradě, pak můžeme podobné situace zvládat lépe. Zároveň je zahrada místem,…

Plot jako tělocvična, sušák na prádlo nebo gril

Díky výklopným prvkům se automaticky rozšiřují funkce plotu a tím i jeho bezprostředního okolí. Zahradu tak lze během okamžiku vybavit například pergolou s posezením, grilem, houpačkou, tělocvičnou, sušákem na prádlo či atypickým příbytkem pro domácí mazlíčky. Využití chytrého plotu však není omezeno pouze na zahradu. Využít jej lze také na balkónech, kde poslouží jako držák na květinové truhlíky nebo jako posezení v podobě výklopného stolu s lavicí. Originálním nápadem je také řešení tzv. zahradních učeben, tedy soustavy modulů určených pro výuku žáků ve venkovních prostorách nejen školních objektů. Taková učebna disponuje nejen výklopnými lavicemi a stoly, ale nachází se v ní i tabule, dataprojektor, šatny či pítka. Firma, ze které chytrý plot vzešel, navíc nabízí i personifikaci plotu podle osobních požadavků zákazníka. Ten si podle svých představ může vybrat také barvu plotu.

Všechny funkce lze jednoduše z modulu vyklopit, použít a sklopením zase schovat
Všechny funkce lze jednoduše z modulu vyklopit, použít a sklopením zase schovat
Foto: AITAA

Konstrukce chytrého plotu

Všechny víceúčelové ploty vznikají v dílně v Uherském Brodu. Výrobci si přitom zakládají na faktu, že žádný materiál nepochází z potenciálně ekologicky, eticky či sociálně problematické produkce ve „třetím světě“. Nádech Severu se tak odrazil nejen do názvu firmy, ale také do jejího zodpovědného smýšlení. Při výrobě chytrého plotu se tudíž dbá především na ekologii a udržitelnost. Vnější část plotu tedy byla vyrobena z vysoce odolného sibiřského modřínu, který je ideální environmentálně šetrnou volbou. Nosná konstrukce plotu je zase vyrobena z kvalitní oceli. Tu si výrobci z firmy AITAA svařují, ohýbají a frézují sami ve vlastní dílně. Tato česká soběstačnost odkazuje na lásku a preciznost, s nimiž jsou chytré multifunkční ploty vyráběny. Co se týče samotné konstrukce plotu na pozemku, stačí si vybrat ty správné plotové díly a sestavit je do multifunkčního oplocení pozemku. Obvykle mají výšku 2 až 3 m a šířku od 1,8 do 2,1 m. Nabízí se i vytvoření společného plotu se sousedem.

Designový Oscar za chytrý plot z Moravy. Nápadité využití a zajímavý vzhled chytrého plotu zaujal i porotce posledního ročníku veletrhu FOR ARCH, a tak si z něj firma AITAA přivezla nejprestižnějšího designového Oscara. Došlo tak k potvrzení toho, že tyto ploty nejsou jen funkčním, ale také vysoce designovým prvkem. Mezinárodní porota si přitom zvolila za vítěze v oblasti zahradního nábytku plot od AITAA mezi více než šesti a půl tisíci produktů ze šedesáti zemí světa. Spolu s tím mu navíc bylo uděleno i nejvyšší ocenění soutěže The Red Dot: Best of the Best, což se za celou dobu konání soutěže podařilo jen hrstce českých produktů. Firma si tak vysloužila ocenění, na které může být právem hrdá. Navíc jí pomáhá v propagaci funkčních i designových produktů. 

Foto: AITAA
Zdroj: www.aitaa.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock