Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Zahrada jako vzájemné propojení našich online a offline životů

Zahrada jako vzájemné propojení našich online a offline životů

Poprvé na letošní RHS Chelsea Flower Show bude Facebook sponzorovat zahradu. S názvem „Facebook Garden: Beyond The Screen“ ji vytvořil zahradní architekt Joe Perkins ve spolupráci s gigantem pro sociální média. Zahrada Facebook: Beyond the Screen získala na výstavě Chelsea Flower Show 2019 Zlatou medaili v kategorii pěstování zahrady.

Cílem zahrady je zdůraznit pozitivní roli, kterou mohou sociální média hrát v životě lidí, a oslovení mnoha komunit, které se setkávají na Facebooku ve svých zájmových skupinách, kde sdílí koníčky - v tomto případě zahradnictví.

Ve světě, kde sociální média často prezentují mnoho negativních zpráv, včetně dopadů na duševní zdraví, problémů s ochranou soukromí a invazivního zasílání cílených zpráv, chce zahradní architekt Joe změnit tabulky. „Zahrada je navržena tak, aby oslavovala ty pozitivní aspekty sociálních médií,“ říká. "To, čeho jsem chtěl se zahradou dosáhnout, je přimět lidi, aby přemýšleli o komunitě, spojení, možnostech a příležitostech, které máme."

Inspirace pobřežím

Zahradní architekt Joe Perkins se při tvorbě zahrady nechal inspirovat pobřežím a oslovil Facebook, který byl myšlenkou propojení online a offline zahrady nadšen. Charakter zahrady je pobřežní a naturalistický. Přinesl do zahrady několik docela dramatických skalních útvarů, které jsou inspirovány rozsáhlým pobřežím ve Španělsku. V zahradě je představeno několik druhů různých stanovišť, které napodobují rozmanistost skupin na sociálních sítích. Dominantním prvkem zahrady je voda, ta pokrývá asi 30% plochy zahrady. Voda je velmi důležitá, je to pohyb, erodující síla, kterou mají vlny na pobřeží a která působí na změnu krajiny.

Zahrada jako vzájemné propojení našich online a offline životů

Pohyb byl zachycen i v případě stříšky nad terasou. Je z mědi a oceli, a je navržená podle linie a tvaru abstraktní vlny. V letních měsících dává tolik vyhledávaný stín a zahradě designový prvek. Snahou bylo vytvořit skromnou zahradu, pokud jde o materiály a celkový vzhled. Stejně jako malé události, které se každý den dějí ve skutečném světě. Přirozenost zahrady je především o prospěšných věcech, které děláme offline.

Pečlivě vybrané rostliny

Odclonění a vytvoření soukromí je díky vzrostlým borovicím, v zahradě najdeme i Řečík, Kalokvěty, Katrán přímořský, Krásnohlávky z Austrálie. Díky trvalkám a kvetoucím keřům bude v zahradě spousta barev a během jejich sezóny se můžeme těšit na spoustu růžové, žluté, modré a některé odstíny oranžové a tmavě červené. Klíčovým faktorem rostlin je jejich odolnost. Všechny rostliny jsou vhodné na život v pobřežních podmínkách, mají tvrdrý kořen, který se pevně přichytí na pláži nebo mají kožovité listy, které si poradí se zasolením, suchem a větrem. Vybrané rostliny jsou z různých konců světa a představují podstatu celého projektu v propojení lidí se stejnými zájmy po celém světě díky sociálním mediím a následným reálným setkáním.

Po ukončení show bude v místě zahrady budováno vysokorychlostní železniční spojení, které chce zahradu zapojit do zelených prostor a nevyužité rostliny se rozdají do komunit po celém světě, které se zapojí do zelených kampaní.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock