Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Viktoriánský dům se dočkal radikální rekonstrukce

Viktoriánský dům se dočkal radikální rekonstrukce

Viktoriánský dům v australském Prahranu si vzhledem k měnící se dynamice rodinného života prošel důkladnou rekonstrukcí. Dobová atmosféra z něj však nezmizela. Hodnotnou historii domu nadále připomíná klenutý a zdobený vchod do chodby, štukované stropy či dřevěná podlaha.

Proměny bydlení s nádechem starých časů se chopili architekti ze Studia Four, kteří se popasovali mimo jiné s původním prostorem v přízemí. V něm umístěné místnosti byly příliš malé a špatně osvětlené. Architekti se tudíž rozhodli, že jednopatrovou budovu zvýší o další patro, zatímco přízemí dodají zcela nový ráz.

Praktické bydlení otevřené do přírody

V nově přistavěném patře našly místo dva dětské pokoje a koupelna. V přízemí se nachází obývací pokoj, kuchyně, jídelna, studovna, herna, koupelna a prádelna. S kuchyní je přímo propojená venkovní jídelna. V případě pěkného počasí je tak možné nechat posuvné dveře otevřené a zvětšit prostor interiéru. To samé platí pro obývací pokoj, který je rovněž opatřen praktickými posuvnými dveřmi, jimiž se dá projít na nádvoří plné zeleně. Ve výsledku je tak prostor interiéru zajímavým způsobem rozšířený a příjemně propojený s přírodou. Navíc je nově i dostatečně prosvětlený.

Viktoriánský dům se dočkal radikální rekonstrukce
Foto: Shannon McGrath

Estetické i funkční prvky v interiéru

Proto, aby došlo k optickému rozčlenění jednotlivých funkčních zón, je v přízemí použita víceúrovňová podlaha. Zajímavostí jsou poněkud netradiční truhlářské obklady vytvářející funkční otvory. Jednou na sebe berou funkci knihovny, poté vestavěné skříně. Právě knihovna je dominantou celého bydlení a splněným snem každého milovníka literatury. Zaujímá celou jednu stěnu obývacího pokoje a vytváří zajímavý průzor do kuchyně. V té se nachází poněkud netradičně řešené úložné prostory sloužící k vystavení kořenek, květin či nádobí.

Interiér viktoriánského domu působí otevřeným a vzdušným dojmem. Na bílém pozadí příjemně vystupují dřevěné prvky rustikálního rázu, k nimž patří například zajímavý stolek v obývacím pokoji, který spoludotváří kouzelnou atmosféru místa jako stvořeného pro požitek z kvalitní četby.

Foto: Shannon McGrath
Zdroj: www.studiofour.net.au

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Moderní dům s výhledem na řeku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock