Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Víkendový dům na kopci

Víkendový dům na kopci

Dnes se podíváme na víkendové bydlení, které nemá obdoby. Dům, ležící uprostřed hor, s překrásným výhledem do okolí a přírodě takřka na dosah. Velká okna, masivní dřevo, terasa s posezením a moderní interiér vytvořený pro pohodlný odpočinek. To vše je součástí tohoto víkendového domu.

Majitelé jej pojmenovali ,,Hotel Slow" což v překladu znamená pomalý. Význam asi není třeba vysvětlovat. Okolní atmosféra místa na nás dýchá už jen z fotografií a vtahuje nás do klidného prostředí krajiny. Dům se nachází v provincii Kantábrie ve Španělsku, nedaleko hlavního města Santander. Je určený jako ubytování pro hosty, kteří si přejí prožít klidnou dovolenou, daleko od ruchu města a touží po ničím nerušené romantice v přírodě.

Co říká sám architekt

Oproti klasickým chatám k ubytování, je toto místo opravdu luxusní. Na jeho návrhu pracoval architekt David Montero. Při vymýšlení si stavbu představoval jako útulné místo, kam by člověk mohl utéct. Jak sám říká: ,,Slow Villu jsem navrhl jako svůj domov. Chtěl jsem vytvořit prostor k rozjímání v krásném okolí. Právě okna na obou stranách obývacího pokoje mají fungovat jako živé obrazy"

Víkendový dům na kopci

Tato stavba vzdává hold lidové architektuře. Její vzhled i použité materiály napodobují domy typické pro výstavbu v tomto regionu. Hojně používané je masivní dřevo a kámen z místních skalisek. Vnější stěny jsou z přírodního kamene, který byl využit ze starých zchátralých kůlen a neobývaných budov, nebo byl vytěžen v oblasti Kantábrie, zatímco na střeše jsou použity ploché opracované panely.

Interiér domu má elegantní, moderní vzhled a díky příjemným světlým barvám působí svěže. Hosté se mohou ubytovat ve dvou ložnicích, ze kterých je umožněn vstup přímo na zahradu. Společné prostory zahrnují otevřený obývací pokoj s krbem, kuchyň a jídelnu. Všechny pokoje poskytují úžasný výhled na hory a údolí pod domem. Relaxovat mohou hosté i na kamenné terase, uprostřed přírody, vychutnávat si tradiční jídlo a obdivovat okolní krajinu.

Ekologie až na prvním místě

Vedle moderního a minimalistického designu nabízí dům také řadu dalšího výhod. Jednou z nich je využití ekologicky šetrných systémů, díky nimž má dům nižší spotřebu energie a vše využívá na maximum. Na pozemku se nacházejí také dvě řeky, pramen, vodopád, skalní útvary a nedaleko také sedačková lanovka na vrcholu kopce s výhledem na moře.

Zdroj: gessato.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock