Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vestavba rodinného domu do stodoly

Vestavba rodinného domu do stodoly

Rekonstrukce stodoly respektuje architekturu našich předků, vyhovuje nárokům na moderní bydlení, současným energetickým požadavkům, a zároveň vytváří harmonické prostředí.

Přeměna venkovské stodoly z 19. století s tlustým zdivem z kamene a cihel na obytný rodinný dům byla velkou výzvou jak pro architekta, tak pro investora. Přestavba stodoly, nacházející se v okrese Tachov, představuje inovativní příspěvek k zachovávání tradiční stavby a zároveň jejímu novému využití splňujícímu nároky na moderní a plnohodnotné bydlení. Důležité bylo navrhnout prostorové dispozice, postup při stavbě, volby materiálů i řešení detailů k vytvoření trvale udržitelné budovy.

Kamenná stavba chrání vnitřní dřevostavbu

Kamenná stavba stodoly chrání vnitřní dřevostavbu před deštěm a působí jako větrná a tepelná ochrana. Nový prostor rodinného domu byl navržen jako dvoupatrový. Prostor určený pro obývací pokoj a kuchyň je veden přes dvě podlaží s celoprosklenou stěnou, při jejíž otevření se propojí interiér s exteriérem. V druhém nadzemním podlaží vznikly tři dětské pokoje a master ložnice. Všechny tyto místnosti mají balkon s krásným výhledem do zahrady.

V souladu s Feng Shui

Celá rekonstrukce rodinného domu byla navržena v souladu s Feng Shui s cílem dosažení harmonického toku energie pro příjemné vnímání prostoru.  Poloha, tvar, orientace všech místností, jejich vybavení, umístění nábytku, ale také doplňků, barev, povrchů reprezentují jednotlivé aspekty života: zdraví, kariéra, peníze, sláva, vztahy. Feng Shui samozřejmě není jen o rozložení nábytku a designových materiálech, doplňcích a barvách, ale také o tom, jak se používá. Úkolem bylo maximalizovat efekt toku energie v takto navržených prostorách.

Foto: Sarka Konasova

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Perníková chaloupka

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Vánoční inspirace a dekorace

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock