Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kompletní rekonstrukce za přijatelnou cenu

Kompletní rekonstrukce za přijatelnou cenu

Jednou z hlavních překážek pro rekonstrukci vlastního bydlení je financování. Naštěstí už dnes nemusíte investovat miliony proto, abyste si sen o ideálním bytě za rozumnou cenu splnili.

Spousta mladých lidí dává dnes přednost před nájemním bydlením vlastnímu, byť malému bytu, který si mohou v rámci možností přetvořit dle vlastních požadavků. Právě díky tomu stále roste poptávka po garsonkách nebo malých bytech. Jsou cenově dostupné a díky praktickému vybavení nabízí k bydlení vše potřebné. Od kuchyňského koutu přes dostatek úložného prostoru, až po komfortní místo k odpočinku, studiu nebo práci. Jakkoliv je novostavba lákavá, někdy není na škodu využít starší zástavby, kterou si můžete přetvořit zcela podle sebe.

500 000 Kč na rekonstrukci i vybavení

Ke komfortnímu bydlení pak stačí 25 m2, trocha kreativity a necelých 500 000 Kč na rekonstrukci i vybavení. Suma vystačí na přestavbu koupelny, inovaci kuchyňského koutu, umístění vestavěného úložného prostoru do jedné z hlavních zdí, nové obložení, výměnu podlahy i nákup vybavení. Při rekonstrukci se pak už stačí držet osvědčených rad pro práci s malým prostorem, a to použití světlých barev, přírodních materiálů (pro pocit domácího pohodlí) a kontrastů s plynulými přechody.

Úložná stěna jako praktické řešení

Velmi praktická je pak skládací postel umístěná taktéž do úložné stěny. Díky tomu pak v bytě vzniká i prostor pro posezení s přáteli u stolu bez pocitu stísněnosti. Dostatek světla je v bytě zajištěn velkými okny. Kuchyňský kout s předsíní a koupelnou je opticky rozdělen odlišnou podlahovou krytinou. V místech častého kontaktu s vodou je totiž velmi prakticky zvolena dlažba, kdežto v prostoru obývacího pokoje či ložnice je podlaha dřevěná, která přece jen působí mnohem útulněji. Úsporným řešením je použití minima nábytku a vybavení z cenově dostupných řetězců s nábytkem. Přesně tyto projekty jsou důkazem, že i na malém prostoru lze po větší nebo menší rekonstrukci vytvořit místo, které pro bydlení jednoduše stačí, a navíc nebude náročné na údržbu, ani na úklid.

Štítky: rekonstrukce
Zdroj: studio-reaktor.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock