Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Tři nejčastější chyby ve Feng Shui (první část)

Na bydlení a na to, čemu říkáme domov, se dá dívat z mnoha různých úhlů pohledu. Můžeme pracovat s různými interiérovými styly, můžeme využívat nejnovějších poznatků psychologie prostoru a symboliky lidského těla v prostoru a také můžeme pracovat se systémem tradičního Feng Shui, které je stále oblíbeným tématem, ač mnohdy ne zcela správně pochopeným a dobře aplikovaným učením. Pojďme se v tomto článku podívat na tři nejčastější chyby, které dělají ti, kteří chtějí postupy a poučky Feng Shui aplikovat do svých domovů.

První chybou, se kterou se můžeme při aplikování pravidel tradičního Feng Shui setkat, je zaměření se na interiér. Mnohdy to vypadá, jako by Feng Shui bylo nějakým druhem bytového designu, který má navozovat meditativní, harmonicky vyvážené prostředí. Bohužel nic není Feng Shui vzdálenější než tato západní představa o něm. Tradiční Feng Shui je velmi komplexní učení o tom, čemu říkáme životní prostředí, o lidech a jejich stavbách v něm a proměnách a vlivech na lidský osud v čase.

Jde o metafyzické pohledy na to, jak je osud lidí ovlivněn prostředím, ve kterém žijí v daném čase. Tedy jak moc dům nebo byt prospívá nebo blokuje jeho obyvatele. Popřípadě co s tím, pokud lze zjednat nápravu. Proto zaměření se na interiér, snaha o vytvoření harmonického bydlení zcela neodpovídá koncepci tradičního Feng Shui. To totiž sleduje primárně daleko širší oblast, než je samotná ložnice nebo obývák. Než se zkušený praktik bude zabývat ložnicí, bude sledovat kopce, silnice, řeky nebo potoky, okolní stavby a reliéf krajiny, aby porozuměl, jak je dům, kde žijete, usazen do celkového prostředí. Dělá to proto, aby pochopil několik důležitých věcí.

Tou první je přítomnost životadárné síly Qi v prostředí a její tok. Ona Qi je totiž tím, co nám prospívá, co nám pomáhá a podporuje hojnost a vitalitu. Její dostatek nebo naopak nedostatek je to, co sledujeme, protože není-li jí dost v okolí domu, nebude jí dost ani uvnitř. Odkud by se tam také vzala. A pokud bude chybět, nebudeme prospívat - ani po stránce fyzické, ani po stránce materiální. Proto barvy a doplňky v interiéru tradiční Feng Shui neřeší a bere je velmi okrajově. Protože to podstatné je v něčem jiném. 

{reklama-0}

Aplikovat metody a postupy tradičního Feng Shui není snadné a vždy je dobré probrat situaci s odborníkem. Pokud vás zajíma i další chyby kterých se fanoušci a příznivci Feng Shui dopouští, najděte si druhou část tohto tématu.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock