Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Svěží eklektické bydlení

Svěží eklektické bydlení

Eklektické bydlení patří mezi jedno z nejzajímavějších vůbec a rovněž je asi nejnáročnější ze všech stylů, které se nám nabízí. Aby se bydlení v eklektickém duchu podařilo, je často potřeba zkušené oko designéra, který už pozná, jaký nábytek k sobě sladit a jak budou jednotlivé prvky v interiéru nejlépe fungovat. Eklekticismus je totiž směsicí všech možných stylů v jednom. Příklad jednoho takového eklektického bydlení si dnes ukážeme.

Často bývá eklektické bydlení plné barev a nápadných prvků s velkým množstvím doplňků. To ale není případ bytu, o kterém je dnes řeč. Na první pohled nepůsobí vyzývavě, ba naopak. Vše k sobě skvěle ladí a člověk začíná nad různorodostí stylů přemýšlet až po hodné chvíli.

Jídelní stůl mimo kuchyň

Byt, o kterém hovoříme, se nachází ve městě Sopot na samém severu Polska. Je světlý, prosluněný a designérka Joanna Kiryłowicz si s ním vyhrála do posledního detailu. Vysoké stropy a zdobený štuk byl prvotním impulsem, který dal vzniknout zajímavému interiéru.

Z chodby bytu se vstupuje do jednotlivých pokojů zvlášť, pokoje tedy nejsou průchozí. Mají ovšem otevřenou dispozici. Do obývacího pokoje i kuchyně se vchází přímo z chodby a pokoje nedělí žádné dveře. Netradiční je umístění jídelního stolu v obývacím pokoji, bez návaznosti na kuchyň. Dispozice bytu to ale jinak neumožňovala a jídelní stůl je tak součástí obýváku. Tato část je oddělena od odpočivné zóny dýhovaným příborníkem z exotických dřevin.

Svěží eklektické bydlení

Industriální, retro, nebo scandi

Uprostřed místnosti je prostorná sedačka s konferenčním stolkem a čalouněným taburetem. K ukládání slouží bílá komoda ve skandinávském stylu a prosklená vitrína se skleněnými výplněmi. Pokoj oživují žluté ornamentální vzory na stěně okolo krbu.

Kuchyně se nese v industriálním až retro stylu s historizujícími prvky. Černý kov, měděné povrchy, dřevo, nebo bílé lakované plochy, to vše byste zde našli. Z kuchyně je možné vejít přímo na kouzelnou terasu s posezením.

Květy na roletě? Proč ne

Součástí bytu je také pracovna majitele, která je předělena skleněnou zástěnou. Opět je vyvedena ve světlých tónech v kombinaci s masivním dřevem. Ložnice majitele je velmi útulná. Okno stíní květovaná roleta a na zdi visí originální malba. Hlavní je ale postel. Tu si majitelé vybrali kvalitní, vysokou, kontinentální. Místo klasického čela postele designérka navrhla obklad, který se táhne přes celou stěnu pokoje.

V bytě je dostatek úložného prostoru, světla a také místa k odpočinku i pro práci majitele. Různorodost stylů se zde mísí, vytváří zajímavé kombinace a probouzí naši fantazii.

Zdroj: joannakirylowicz.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock