Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Eklektický interiér v Londýně

Eklektický interiér v Londýně

Tento interiér je jako stvořený pro všechny kreativní duše. V duchu odvážného eklektického stylu kombinuje zdánlivě různorodé prvky a vytváří tak energické prostředí, kterému nechybí nespoutanost ani elegance.

Eklektický styl se zde projevuje v plné síle. S citem i odvahou sobě vlastní vedle sebe staví prvky, které by se mohly zdát zcela neslučitelné. Pohrává si s barvami, materiály i tvary, a vytváří tak mozaiku svébytného uměleckého díla. Právě důraz na umění je z interiéru patrný. Svědčí o tom například naprosto luxusní obývací pokoj, jehož ústředním bodem je velkolepě pojatá knihovna vystavující staré i nové hřbety knih. Nechybí tu historizující nábytek doplněný o sochu a další umělecké předměty.

O teplo v místnosti zařízené s láskou k umění se stará krb situovaný naproti komfortní sedací soupravě. Nad tou je zavěšen velký obraz, který po stranách a vůbec napříč celým interiérem doplňuje řada dalších různorodých obrazů a obrázků. Díky tomu působí toto bydlení spíše jako menší soukromá galerie.

Přečtěte si také

Eklektické bydlení plné barev a vzorů

Dnes společně nahlédneme do eklektického bydlení, které na první pohled upoutá působivou směsí energických barev a vzorů. Ačkoliv se tento odvážný interiér nachází ve Varšavě, vnesla do něj bytová…

Elegantní interiér v eklektickém stylu

Elegance je v interiéru patrná na každém kroku. S jemností sobě vlastní doprovází osobitý eklektický styl a dává o sobě vědět například v podobě honosných křišťálových lustrů, historizujícího nábytku, zdobených stropů, designových svícnů a váz, půvabných zrcadel či sametově jemných materiálů. Tento interiér je tak místnost po místnosti ukázkou dokonalé symbiózy nejen elegance a eklektismu, ale řady dalších stylů. Převládá zde vybavení s nádechem starých časů, ale najdou se tu i kousky ryze moderní, které už splynuly se svým postarším okolím. K těmto prvkům patří například svěže zelené závěsné křeslo, konferenční stolek, stojací lampa či židle v jídelní části. Kuchyňská linka pak zcela vybočuje z historizujícího rázu interiéru. Je ryze moderní, funkční a praktická.

Eklektický interiér v Londýně

Barvy a písmena v interiéru

Co se týče barev, každý pokoj má svébytnou barevnou kompozici. Pouze v prostoru kuchyně a jídelny je zřejmá mnohem okázalejší invence. Na neutrálním pozadí bílé, šedé a hnědé barvy se tu střídají žluté, oranžové, zelené i modré akcenty. Právě oranžová barva se projasní, jakmile se rozzáří velký nápis love nad jídelním stolem. Láska je vůbec tématem této místnosti, což je patrné z dalšího nápisu na parapetu či z obrazu znázorňujícího srdce pod nástěnnými hodinami. Stěnu v obývacím pokoji zase zdobí vše vypovídající nápis Elvis.

Možná se zdá, že se tento interiér v eklektickém stylu pohybuje už tak trochu na hraně. Na první pohled snad působí trochu chaoticky, barvami a doplňky také zrovna nešetří. Právě to z něj však dělá prostředí jako stvořené pro umělecké duše, které milují experimenty a nesnáší nudu. Interiér tak plně odráží osobnost a životní styl svých majitelů. Vystavuje na odiv jejich záliby, suvenýry, oblíbené obrazy i knihy. Fandí lásce a obdivuje Presleyho. Tento domov je zkrátka výstřelkem designu, jemuž však nechybí autentičnost.

Zdroj: www.uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock