Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům z 19. století navržený pro moderní život

Dům z 19. století navržený pro moderní život

V proslulé londýnské čtvrti Notting Hill se nachází skvostný dům z 19. století, který byl v minulosti rozdělený do několika bytů. Noví majitelé je pak spojili v jeden celek a vytvořili si pro sebe naprosto úchvatné bydlení evokující staré časy.

Staronový interiér rodinného domu je osvěžujícím koktejlem materiálů, barev a tvarů. Sametové povrchy, historizující nábytek, vysoké stropy, zlaté akcenty, romantické doplňky – to všechno spoludotváří tolik přitažlivý archaický nádech interiéru. Ten je však plně uzpůsoben modernímu životu.

Eklektické bydlení

Pod taktovkou interiérové designérky Nicoly Harding, zakladatelky společnosti Harding & Read, došlo k příjemnému propojení minulosti a současnosti. Zelený kout čtvrti Notting Hill tak osvěžilo laskavé bydlení, které cestuje časem. Majestátní anglický styl rozostřují moderní prvky, čímž vzniká pozoruhodné eklektické bydlení plné šarmu a elegance. Různorodý původ nezapřou ani sami majitelé domu. Bydlí zde Kanaďan s indickými kořeny, jeho manželka je pro změnu Američanka s kořeny v Barmě. Spletitost jejich kořenů jako by se stala inspirací pro vytvoření domova, který v sobě spojuje zdánlivě nespojitelné.

Dům z 19. století navržený pro moderní život
Foto: Paul Massey

Otevřené bydlení s historizujícím rázem

Uvnitř domu došlo k přepracování prostoru a odstranění stěn, čímž vznikla rozlehlá kuchyně s jídelnou v přední části. Plně tak vyhovuje setkávání rodiny a přátel u jídelního stolu, ale také mimoškolním aktivitám dvou malých dcer. V obývacím pokoji byl v rámci rekonstrukce odhalen originální dřevěný trám, který pokoji dodal příjemný kontrast vůči minimalistickému krbu. Podobně interiér domu krášlí římsy a stropní lišty. Novinkou jsou naopak vestavěné skříně a také schodiště. Bydlení s historizujícím rázem mimo jiné krášlí čalouněná křesla, rustikální stoly, ručně tkané koberce, tapety, drapérie, rolety, designové židle a originální závěsná svítidla. Jedná se zkrátka o interiér plný překvapení a zajímavých detailů. Co se týče uměleckých děl, prostor je zde vyhrazen jak zavedeným, tak začínajícím umělcům.

Přečtěte si také

Eklektické bydlení plné barev a vzorů

Dnes společně nahlédneme do eklektického bydlení, které na první pohled upoutá působivou směsí energických barev a vzorů. Ačkoliv se tento odvážný interiér nachází ve Varšavě, vnesla do něj bytová…

Domov plný kouzelných zákoutí

Interiér domu z 19. století působí okázalým dojmem, přesto však svým obyvatelům poskytuje útulný domov, který svádí k odpočinku a usebrání. Naprosto úchvatně působí velkorysá knihovna v obývacím pokoji. Sahá téměř ke stropu a barevně zjemňuje dramatický výraz tmavého krbu, který místnosti dodává teplo i romantický nádech. Kouzelně působí rovněž modré čalouněné křeslo, které vybízí k chvilce strávené s knihou. Pozornosti neunikne ani další historizující nábytek v této obytné části domu. Křesla poněkud nezvykle osvěžují také prostor v kuchyni. Pod velkým oknem tak vzniká příjemné posezení. Kuchyně propojená s jídelnou je tmavší se zlatými akcenty a hřejivým dotekem dřeva. Působí velice noblesním dojmem. To samé platí i pro další místnosti v domě. Svým šarmem okouzlí mimo jiné ložnice, koupelny a dětský pokoj.

Rodinný dům v Notting Hillu promlouvá k návštěvám starým a moudrým hlasem. Ukazuje sílu historie, hodnotu umění a neúprosný běh času, který se však v tomto případě podařilo zastavit…

Foto: Paul Massey
Zdroj: www.nicolaharding.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Luxusní maringotka

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock