Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům z 19. století navržený pro moderní život

Dům z 19. století navržený pro moderní život

V proslulé londýnské čtvrti Notting Hill se nachází skvostný dům z 19. století, který byl v minulosti rozdělený do několika bytů. Noví majitelé je pak spojili v jeden celek a vytvořili si pro sebe naprosto úchvatné bydlení evokující staré časy.

Staronový interiér rodinného domu je osvěžujícím koktejlem materiálů, barev a tvarů. Sametové povrchy, historizující nábytek, vysoké stropy, zlaté akcenty, romantické doplňky – to všechno spoludotváří tolik přitažlivý archaický nádech interiéru. Ten je však plně uzpůsoben modernímu životu.

Eklektické bydlení

Pod taktovkou interiérové designérky Nicoly Harding, zakladatelky společnosti Harding & Read, došlo k příjemnému propojení minulosti a současnosti. Zelený kout čtvrti Notting Hill tak osvěžilo laskavé bydlení, které cestuje časem. Majestátní anglický styl rozostřují moderní prvky, čímž vzniká pozoruhodné eklektické bydlení plné šarmu a elegance. Různorodý původ nezapřou ani sami majitelé domu. Bydlí zde Kanaďan s indickými kořeny, jeho manželka je pro změnu Američanka s kořeny v Barmě. Spletitost jejich kořenů jako by se stala inspirací pro vytvoření domova, který v sobě spojuje zdánlivě nespojitelné.

Dům z 19. století navržený pro moderní život
Foto: Paul Massey

Otevřené bydlení s historizujícím rázem

Uvnitř domu došlo k přepracování prostoru a odstranění stěn, čímž vznikla rozlehlá kuchyně s jídelnou v přední části. Plně tak vyhovuje setkávání rodiny a přátel u jídelního stolu, ale také mimoškolním aktivitám dvou malých dcer. V obývacím pokoji byl v rámci rekonstrukce odhalen originální dřevěný trám, který pokoji dodal příjemný kontrast vůči minimalistickému krbu. Podobně interiér domu krášlí římsy a stropní lišty. Novinkou jsou naopak vestavěné skříně a také schodiště. Bydlení s historizujícím rázem mimo jiné krášlí čalouněná křesla, rustikální stoly, ručně tkané koberce, tapety, drapérie, rolety, designové židle a originální závěsná svítidla. Jedná se zkrátka o interiér plný překvapení a zajímavých detailů. Co se týče uměleckých děl, prostor je zde vyhrazen jak zavedeným, tak začínajícím umělcům.

Přečtěte si také

Stylové bydlení fotografa

Interiéry ve většině případů odrážejí duši svého majitele. Ten, který se nachází v jednom z bytů v centru Moskvy, je toho důkazem. Stal se totiž domovem člověka s výrazným uměleckým cítěním, pro…

Domov plný kouzelných zákoutí

Interiér domu z 19. století působí okázalým dojmem, přesto však svým obyvatelům poskytuje útulný domov, který svádí k odpočinku a usebrání. Naprosto úchvatně působí velkorysá knihovna v obývacím pokoji. Sahá téměř ke stropu a barevně zjemňuje dramatický výraz tmavého krbu, který místnosti dodává teplo i romantický nádech. Kouzelně působí rovněž modré čalouněné křeslo, které vybízí k chvilce strávené s knihou. Pozornosti neunikne ani další historizující nábytek v této obytné části domu. Křesla poněkud nezvykle osvěžují také prostor v kuchyni. Pod velkým oknem tak vzniká příjemné posezení. Kuchyně propojená s jídelnou je tmavší se zlatými akcenty a hřejivým dotekem dřeva. Působí velice noblesním dojmem. To samé platí i pro další místnosti v domě. Svým šarmem okouzlí mimo jiné ložnice, koupelny a dětský pokoj.

Rodinný dům v Notting Hillu promlouvá k návštěvám starým a moudrým hlasem. Ukazuje sílu historie, hodnotu umění a neúprosný běh času, který se však v tomto případě podařilo zastavit…

Foto: Paul Massey
Zdroj: www.nicolaharding.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dětský pokoj, Kravaře-Kouty

Kuchyň EGGERSMANN - nano povrch

RD v Říčanech II

Malá, ale šikovná toaleta

Pokoj pro skejťáka

Kuchyně se skříní na whisky

Sledujte nás

Nejčtenější články

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock