Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Odvážný eklektický interiér rodinného domu

Odvážný eklektický interiér rodinného domu

Příběh renovace bytu začíná stejně jako mnoho jiných: majitel staršího domu chtěl nový jídelní stůl, aby mohl pořádat mnoho rodinných oslav a každý by měl u stolu své místo. Pořídil si tedy krásný masivní jídelní stůl. Ale právě nový jídelní stůl způsobil, že zbytek vybavení najednou vypadal ještě více staře a omšele. Tak začala spolupráce majitele a architektů, kteří společně navrhli kuchyň, obývací pokoj, pokoj pro hosty i fasádu domu.

Začněme od začátku: nový stůl s masivní dřevěnou deskou na impozantní kovové základně byla láska na první pohled. Architekti stůl skvěle doplnili dvojicí lustrů a kovovými židlemi s koženým sedákem. Celá tato kompozice byla umístěna na perský koberec - rodinné dědictví. A tak původní jídelna zcela změnila svůj ráz a již přestala odpovídat zastaralému interiéru. Touha po větším a příjemnějším jídelním stole vyvolala skutečný dominový efekt. Architektka Tanja Span Vasiljevic z Archimetrics Bureau říká: „Dům byl postaven v roce 1986. Bez stavebních prací jsme chtěli co nejlépe využít prostor a vytvořit interiér, který je pohodlný, užitečný a kvalitní. Neformální luxus plný teplých a mírně tmavých tónů a neobvyklých vybraných kusů nábytku odráží rozhodující charakter klienta.“

Měkká buržoazie, původní baroko

Renovace pokračovala přehodnocením půdorysu a výběrem nábytku. První byla nová kuchyň ve dvou odstínech šedé, zjemněná dřevěnou stěnou. Architekti přeměnili původní nosný sloup na zvláštní, téměř barokní výzdobu: pomocí zrcadel vytvořili spojovací prvek místo klasické přepážky, protože zrcadlo zachycuje odrazy z haly, ze zahrady, ze schodiště.

Odvážný eklektický interiér rodinného domu
Foto: Miran Kambič

Po dvou krocích sestoupíme do obývacího pokoje, který s nábytkem a výběrem dekorace připomíná útulný staroměstský salon. Pokud byste si museli vybrat slovo, které nejlépe vystihuje pocit v obývacím pokoji, byla by to jemnost: měkká pohovka je doplněna klasickým designem, křeslo Eames Lounge s opěrkou pro nohy, měkký lustr (podle architektů se skládá až z 324 LED světel), teplé parkety a perský koberec. Naproti pohovce je kožená stěna s audiovizuálním rohem. K bohatému charakteru interiéru a rodinnému dědictví přispívá také olej na plátně.

Přečtěte si také

Bungalov v moderním etno stylu

V německém Augsburgu vyrostl uprostřed městské džungle zajímavě řešený bungalov. Z každé strany jej obklopují stromy, na které je z interiéru díky velkým oknům nádherný výhled. Vzniklo tak bydlení v…

Osvětlení umí divy

Kapitola sama pro sebe jsou světla. U vchodu jsme uvítáni řadou stropních světlometů You-Turn. Tatáž světla lze najít v kuchyni a koupelnách. V obývacím pokoji je nepostradatelný doplňkem lustr Heracleum Big O od nizozemského výrobce Moooi. Osvětlení, které nelze přehlédnout je úžasná stojací lampa Farooo, která stojí v ložnici pro hosty.

Přestože celé obytné patro a dvě ložnice nahoře získaly nový vzhled, jediným velkým zásahem do prostoru je tmavý box, který odděluje obytný prostor od ostatních místností. Téměř v celém přízemí (mimo obývací kout) má podlaha nový betonový vzhled. V obou ložnicích (hlavní ložnici a ložnici pro hosty) jsou některé stěny zvýrazněné tapetami. Ty a postele s čalouněnými polštáři dávají místnostem nádech anglického stylu. Dům je tak dokonalou směsí různých stylů a vybraných položek, z nichž některé jsou velmi extravagantní a ukazují na výjimečný styl a rozhodný charakter majitelů.  

Foto: Miran Kambič
Zdroj: www.arhimetrics.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock