Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Švédský pohádkový interiér

Švédský pohádkový interiér

Dům, jehož historie sahá až do roku 1924, prošel v roce 2010 kompletní rekostrukcí, při které se její tvůrci snažili zachovat jeho původní vzhled, a to do nejmenších detailů. Díky tomu vzniklo nádherné pohádkové bydlení v 15-ti bytech, které vychází z klasického švédského interiérového designu.

Byt ve druhém patře má díky skvělé dispozici dostatek světla, a to téměř ve všech místnostech. Svou rozlohou a praktickým rozvržením je ideální zejména pro mladé rodiny. Velká kuchyně s jídelnou poskytují dostatek prostoru nejen pro vaření a uskladnění věcí, ale také pro společenský život. Díky rekontrukci jsou v kuchyni velmi prakticky umístěny veškeré potřebné spotřebiče, mezi kterými dominuje lednice v retro designu.

Punc klasického designu

Punc klasického designu je ve všech místnotech cítit každým coulem. Nábytek v klasickém provedení, dřevěná podlaha, dobový krb a to vše ve světlých barvách, které jsou pro bydlení ve Švédsku typické. V bytě se kromě lednice nachází další retro věci, které rozhodně stojí za pozornost. Díky nim, byt nabízí perfektní spojení klasických designových prvků, zakomponovaných do interiéru tak, že ničím nenarušují tón, ve kterém se nese. 

Malá koupelna, která se nachází v samém srdci bytu, je místností, kde mohou majitelé ničím nerušeně relaxovat. Praktické spotřebiče jsou totiž umístěny v místě pro ně určeném, a to ve skříni u obývacího pokoje.

Ložnice

Obě ložnice, které se v bytě nachází, korespondují svým vybavením se zbytkem bytu. Úložný prostor je umístěn ve skříních s dobovými dvířky, a zařízené jsou pouze postelemi a nočními stolky.Jednoduché vybavení dává v hlavní ložnici prostor vyniknout nejdominantnějšímu prvku, a to cihlové zdi, kterou designéři umístili i do části kuchyně. 

Naopak v obývacím pokoji je jedním z nejvýraznějších prvků květinová tapeta, která pokoji dodává spolu s tradičním nábytkem a klasickým krbem romantický nádech. 

Typickým švédským interiérem se dodnes inspirovala spousta designérů. Mezi jeho největší dominanty patří jednoduchost, hladké linie a užití přírodních materiálů. Díky tomu je dnes tento design oblíbený téměř po celém světě. 

Zdroj: www.stadshem.se

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock