Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Na návštěvě ve Švédsku

Na návštěvě ve Švédsku

Švédové jsou národem, který si potrpí na design, detaily a originalitu. S tím souvisí i architektura, která se vyznačuje svým prostým minimalistickým vzhledem. V kontrastu s divokostí tamní přírody je to spojení čistě geniální. Představíme vám nově zrekonstruovaný rekreační dům, který svým vzhledem krásně zapadá mezi tradiční švédské domy, ale uvnitř skýtá veškerý standard moderního bydlení.

Tento jednopodlažní dům se nachází v městečku Norrtälje v oblasti Vätö nedaleko Stockholmu. Byl postaven v roce 1974 a teprve nedávno se dočkal své celkové rekonstrukce. Dům je postaven na mírně svažitém pozemku s vlastním bazénem obklopený divokou přírodou.Obytná plocha domu skýtá 80 m2, přičemž se zde nachází 3 pokoje z toho dvě ložnice. Na opačné straně pozemku je také domek pro hosty, kteří tak mají své plné soukromí.

Otevřený prostor

Dominantou domu je velká dřevěná terasa, ze které je přístup do prostorného obývacího pokoje propojeného s kuchyní a jídelní částí. Velké množství oken dodává interiéru dostatek přírodního osvětlení a díky světlým barvám je prostor velmi vzdušný. Mezi jídelní a obývací částí se nachází útulná kamna na dřevo, která v chladných dnech každý jistě ocení. Celý prostor obývacího pokoje je velmi otevřený a kuchyň zde odděluje pouze nižší zástěna, která vytváří jakýsi barový pult. Kuchyní prostupují, podobně jako v celém interiéru, odstíny šedé a bílé barvy. Díky zvolenému tvaru má kuchyně dostatek potřebného pracovního prostoru.

Na návštěvě ve Švédsku

Barvy klidu 

Prkenná masivní podlaha a dřevěné obložení stropů se opakuje ve všech místnostech domu. V odpočivné části domu se nachází dvě ložnice sladěné v kombinaci bílé barvy a námořnické modři. Doplňky s mořskou tematikou nemohou chybět. Díky zvolené modré barvě působí ložnice uklidňujícím dojmem. Koupelna domu je skromná s plně kachlovou sprchou, toaletou a podlahovým vytápěním. K veškeré spokojenosti a místnímu vyžití se nedaleko nachází dětská písečná pláž a přístaviště lodí. Pro klidný odpočinek ve spojení s přírodou je toto místo zajisté ideální. V každém detailu a zvoleném řešení je zde cítit nadčasovost. Propojení s přírodou se současným respektem k potřebám moderního člověka, to je výsledek zdařilé rekonstrukce, která nám může být inspirací.

Zdroj: svenskfast.se

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock