Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stylové bydlení fotografa

Stylové bydlení fotografa

Interiéry ve většině případů odrážejí duši svého majitele. Ten, který se nachází v jednom z bytů v centru Moskvy, je toho důkazem. Stal se totiž domovem člověka s výrazným uměleckým cítěním, pro něhož bydlení představuje vytříbený vkus, fantazii i nekonečnou touhu po inspiraci. Vstupte spolu s námi do bytu říznutého vintage a industriálním stylem!

Z tohoto interiéru osobitost, originalita a odvaha doslova prýští. O divoké experimenty tu není nouze, přesto ale vzniká příjemné místo pro život. Příjemné ovšem pro ty, kteří si libují v temnějších tónech. Bydlení, jehož tmavé tóny rozsvěcuje jen přiznaná cihlová zeď, pár designových prvků a především dechberoucí výhledy z velkých úzkých oken, si majitel přál. Dodává mu totiž dostatek soukromí a inspirace pro tvůrčí práci. Prostředí bytu je navíc o to autentičtější, protože nemrhá zářivými barvami a jakoby setrvává v časech dávno minulých, které vychází vstříc vkusu a myšlení umělecky zaměřeného člověka.

Kombinace několika stylů

V bytě v srdci Moskvy, který zaujímá plochu o velikosti 82 m2, zaujme zdánlivě nesourodá kombinace několika interiérových stylů. Těmi dominantními jsou vintage a industriální styl, které v sobě pojí lásku k romantické minulosti i funkčnosti bez příkras. Vzniká tak bydlení, které je ryze mužskou záležitostí, přesto v něm ale nechybí ani jemné komponenty. V dokonalé symbióze tak v interiéru vedle sebe spočívají křišťálové lustry, velká zrcadla s ozdobnými rámy, mozaikové dlažby, rustikální umyvadla, nostalgické pásy nesmrtelných luxferů, industriální svítidla, historizující stolky, kovové stojany a regály, vzorované koberce a tapisérie či staré cestovní truhly. Mix několika stylů uvnitř interiéru fotografa funguje dokonale a je patrný už jenom při pohledu na různorodé židle rozestavěné kolem jídelního stolu.

Stylové bydlení fotografa
Foto: Kirill Ovchinnikov

Interiér jako soukromá galerie

Ačkoliv se jedná o soukromý byt, mohl by docela klidně fungovat jako galerie. O umělecké předměty zde vážně není nouze a jakákoliv návštěva odtud musí odcházet plná nevšedních zážitků. Nechybí zde dostatečná zásoba knih, zástupy visících obrazů a další osobitá nástěnná dekorace. To, co by jiný schoval za dvířky, je v tomto interiéru vystaveno na odiv. Ať už jsou to staré kufry nebo nostalgické čajové konvice. Všechno pospolu zkrátka spoludotváří osobitost tohoto nevšedního interiéru, ze kterého vyzařuje nespoutaná duše umělce.

Krásné i praktické bydlení

V tomto bytě je sice kladen důraz především na estetickou stránku, ta praktická však nezůstává pozadu. Je zde všechno, čeho je zapotřebí k plnohodnotnému životu. Překrásnými okny dovnitř prostupuje denní světlo ve všech svých proměnách a ukazuje tak po každé trochu jinou tvář tohoto natolik autentického interiéru. Ten se ze všech sil brání výdobytkům moderní doby a vpouští je s nelibostí jen tam, kde je to opravdu nutné. Jinak si ale užívá svého nostalgického království, kterému je vlastní to, co je už dávno pryč.

Krásné i praktické bydlení fotografa dokazuje, že prostředí, ve kterém žijeme, může odrážet naši duši, aniž bychom se o její tajemství cítili okradeni...

Foto: Kirill Ovchinnikov
Zdroj: www.kirillovchinnikov.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock