Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stát půjčí mladým rodinám na bydlení až dva miliony korun

Stát půjčí mladým rodinám na bydlení až dva miliony korun

Už od 15. srpna začne přijímání žádostí o finanční podporu mladých rodin do 36 let. Návrh Ministerstva pro místní rozvoj schválila vláda. Má pomoci mladým párům s kvalitním bydlením, na které ještě v takovém věku často nedosáhnou. Návrh ministerstva tak rovněž podporuje instituci manželství, růst natality a také větší osídlení venkova a menších měst.

Až dva miliony pro mladé páry

Půjčka se vztahuje pro všechny mladé rodiny do 36 let, které chtějí rekonstruovat staré bydlení nebo si pořídit nové. Na modernizaci bytu tak stát mladým párům půjčí 300 tisíc korun a v případě koupi bytu dostanou od státu příspěvek až do 1,2 milionu korun. Pro výstavbu nového bydlení či pro koupi rodinného domu je nejvyšší možná půjčka stanovena na dva miliony korun. Úvěr přitom bude poskytnut maximálně do 80% skutečných nákladů na koupi nebo výstavbu, u rodinných domů pak včetně pořizovací ceny pozemku.

Úroková sazba bude 1% s garantovanou dobou 20 let, přičemž maximální doba splácení bude ve výjimečných případech stanovena na 25 let. U modernizace je pak maximální doba splatnosti stanovena na 10 let. Příjemným bonusem je odečet 30 tisíc korun z jistiny za každé narozené nebo osvojené dítě v průběhu trvání úvěru.

Kdo může žádat o půjčku?

Platí, že o půjčku mohou zažádat manželé nebo registrovaní partneři do 36 let. Navíc nemusí mít ani děti. Pokud však žádající pár není sezdaný, je podmínkou pro vyhovění žádosti dítě do šesti let.

Jak je tedy patrné, tato finanční podpora od státu podporuje zároveň i rodinu jako takovou a všechny vazby na ni. Kopíruje také fakt, že mladí lidé se většinou berou až po třicítce, kdy ještě málokdy dosáhnou na komerční hypotéky.

Podpora zalidnění venkova a malých měst

Tato státní podpora rovněž brání nežádoucímu vysidlování venkova a malých měst. Finanční výměra je také pro všechna místa stejná, i když se tato částka například pro bydlení v Praze může zdát příliš nízká. Díky tomu, že v Praze má však dobře placenou práci většina lidí, je zde i možnost dosáhnout na kvalitní bydlení jednodušší než v jiných menších městech nebo na venkově.

Posílání žádostí o státní příspěvek

Všichni, které tento vstřícný krok ze strany státu k mladým rodinám zaujal a kteří splňují uvedené podmínky, mohou už začít zasílat své žádosti. V tom pořadí, v jakém budou doručeny, budou také následně vyřizovány, přičemž na letošní rok je ze Státního fondu rozvoje bydlení vyčleněno 650 milionů korun. V následujících letech se počítá s miliardou ročně, ale k dispozici jsou velké rezervy i z dalších programů. Nebude tedy problém vyhovět dalším a dalším žádostem o kvalitní bydlení pro mladé páry. Výhodou tohoto finančně podpůrného programu také je, že není časově omezen. Některé žádosti tak mohou být převedeny do následujícího roku.

Domluvte si schůzku

Už od samého okamžiku schválení tohoto programu pro mladé vypukl neobvyklý zájem o finanční příspěvek na nové bydlení. Pokud tak o novém bydlení přemýšlíte spolu s partnerem i vy, zavolejte si na některé z čísel uvedených na stránkách Státního fondu rozvoje bydlení a domluvte si schůzku.

Žádosti lze podávat písemně, osobně či poštou na pracovištích Státního fondu rozvoje bydlení od 15. srpna.

Štítky: finance

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock