Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům v Lodži

Rodinný dům v Lodži

Ve středu Polska, v městečku zvaném Łódź, byl postaven moderní dům, pro rodinu s dětmi. Na projektu pracovalo architektonické studio Arte Architekci z Polska a při návrhu interiéru vycházeli z požadavků rodiny. Prostorný světlý interiér, cihlová zeď, nebo dýhovaný nábytek, to vše v něm můžete najít a třeba se nechat inspirovat.

Výhody a nevýhody bydlení v domě

Bydlení v rodinném domě má své klady i zápory. Náklady na vytápění, údržbu i technické vybavení nejsou zrovna malé. Výhodou je naopak pocit soukromí a možnost užívání vlastní zahrady. Zvláště pokud máte děti, nebo domácí mazlíčky, zahradu jistě oceníte. Sobotní káva na terase za zpěvu ptáků pak určitě bude chutnat o něco více.

Dům, který vyrostl v Polském městě Lodž, své soukromí se zahrádkou rozhodně má. Přestože je postaven ve čtvrti plné dalších rodinných domů, má okolo zahradu se zelení, která majitelům zajišťuje klid.

V přízemí domu se nachází obývací pokoj s kuchyní, jídelním koutem a chodbou. Dominantou obýváku je cihlová zeď a krb uprostřed místnosti. Mezi kuchyní a obývací částí je situován jídelní stůl. Je přímo u okna a díky tomu může být stravování rodiny o to příjemnější. Zároveň je na druhé straně krb, který také přispívá k příjemné atmosféře. Světlé dřevo se zde prolíná s bíle lakovanými povrchy, působí příjemně a útulně.

Rodinný dům v Lodži

Místo obkladu tvrzené sklo

Kuchyně je směsicí moderního stylu s mírně rustikálním. Architekti zde navrhli kuchyň s profilovanými dvířky, knopkami, masivní pracovní deskou a vystupujícím keramickým dřezem. Místo obkladu je použito praktické tvrzené sklo a pracovní prostor osvětlují LED pásky v horních skříňkách.

Dům má přízemí a první patro v podkrovní části. Ložnice majitelů je v patře, stejně jako pokojíčky pro děti a dvě koupelny. Obložení dřevem ložnice působí luxusně a šmrnc mu dodává také použité osvětlení. Při návrhu byl kladen důraz na praktickou stránku, a proto jsou skříňky v koupelně i ložnici zavěšeny na zdi. Za zmínku stojí určitě i krásné dřevěné pravotočivé schodiště, s důmyslným osvětlovacím elementem.  

Zdroj: artedesign.e-kei.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock