Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům v Lodži

Rodinný dům v Lodži

Ve středu Polska, v městečku zvaném Łódź, byl postaven moderní dům, pro rodinu s dětmi. Na projektu pracovalo architektonické studio Arte Architekci z Polska a při návrhu interiéru vycházeli z požadavků rodiny. Prostorný světlý interiér, cihlová zeď, nebo dýhovaný nábytek, to vše v něm můžete najít a třeba se nechat inspirovat.

Výhody a nevýhody bydlení v domě

Bydlení v rodinném domě má své klady i zápory. Náklady na vytápění, údržbu i technické vybavení nejsou zrovna malé. Výhodou je naopak pocit soukromí a možnost užívání vlastní zahrady. Zvláště pokud máte děti, nebo domácí mazlíčky, zahradu jistě oceníte. Sobotní káva na terase za zpěvu ptáků pak určitě bude chutnat o něco více.

Dům, který vyrostl v Polském městě Lodž, své soukromí se zahrádkou rozhodně má. Přestože je postaven ve čtvrti plné dalších rodinných domů, má okolo zahradu se zelení, která majitelům zajišťuje klid.

V přízemí domu se nachází obývací pokoj s kuchyní, jídelním koutem a chodbou. Dominantou obýváku je cihlová zeď a krb uprostřed místnosti. Mezi kuchyní a obývací částí je situován jídelní stůl. Je přímo u okna a díky tomu může být stravování rodiny o to příjemnější. Zároveň je na druhé straně krb, který také přispívá k příjemné atmosféře. Světlé dřevo se zde prolíná s bíle lakovanými povrchy, působí příjemně a útulně.

Rodinný dům v Lodži

Místo obkladu tvrzené sklo

Kuchyně je směsicí moderního stylu s mírně rustikálním. Architekti zde navrhli kuchyň s profilovanými dvířky, knopkami, masivní pracovní deskou a vystupujícím keramickým dřezem. Místo obkladu je použito praktické tvrzené sklo a pracovní prostor osvětlují LED pásky v horních skříňkách.

Dům má přízemí a první patro v podkrovní části. Ložnice majitelů je v patře, stejně jako pokojíčky pro děti a dvě koupelny. Obložení dřevem ložnice působí luxusně a šmrnc mu dodává také použité osvětlení. Při návrhu byl kladen důraz na praktickou stránku, a proto jsou skříňky v koupelně i ložnici zavěšeny na zdi. Za zmínku stojí určitě i krásné dřevěné pravotočivé schodiště, s důmyslným osvětlovacím elementem.  

Zdroj: artedesign.e-kei.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock