Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům na vesnici

Dům na vesnici

V oblasti Kaszuby, u Baltského moře v Polsku, vznikl zajímavý projekt domu. Toto prosluněné bydlení je plné kontrastů. Staré se střídá s novým a moderním. Majitelé si na pomoc při návrhu interiéru přizvali designéry ze studia Kowalczyk-Gajda, kteří se rekonstrukci věnovali, až po konečnou realizaci projektu.

Rustikální s moderním

Designéři navrhli jak by měl interiér uvnitř domu vypadat. Zároveň úzce spolupracovali s majiteli a vyslyšeli tak jejich přání použití starých kusů nábytku. Rustikální prvky zrenovovaného mobiliáře se střídají s moderním současným designem. Všeho ale s mírou.

Realizace domu byla provedena v roce 2017. Plocha domu činí pouhých 60m2, ač se to na první pohled nezdá, bylo nutno utvořit mnoho kompromisů. 

Na první pohled člověka zaujmou krásné dveře zdobené frézováním. Sjednoceny jsou šedivou barvou, stejně jako zárubně. Přízemí domu tvoří chodba s točitým dřevěným samonosným schodištěm, spojená s jídelnou, kuchyní a obývací částí. Jednoduchý skandinávský nábytek je doplněn retro, mnohdy industriální prvky.

Bez kamen by to nešlo

Nádherný solitér tvoří kamna v obývacím pokoji. Stojí na cihlovém podkladu a vyhřívají celý dům. Kuchyně v domě není velká, avšak postačí. Dezén dubového dřeva na pracovní desce je kombinován s bílým laminem ve vysokém lesku. Část obkladu kuchyňské linky tvoří cihlová zeď, na druhé straně zase sklo.

Do přízemí domu je umístěna i pracovna majitele. Její součástí je i velký úložný prostor s šatními skříněmi, s posuvnými dveřmi.

Celým interiérem prochází dřevěná podlaha, pouze v kuchyni, chodbě a koupelně ji nahrazují materiály odolnější vlhkosti, jako je kupříkladu dlažba.

V patře domu je situována ložnice majitelů, které vévodí bílo-modrá kombinace. Námořnická modř zde hraje prim. Proužkovaná tapeta zdobí zeď za čelem manželské postele. V kontrastu s ní jsou zářivě červené lampy na nočních stolcích a žlutá okna. Koupelna je pro nedostatek prostoru spojena s toaletou. 

Dům na vesnici
Dům na vesnici
Dům na vesnici
Dům na vesnici
Dům na vesnici
Dům na vesnici
Dům na vesnici
Dům na vesnici
Dům na vesnici
Dům na vesnici
Dům na vesnici
Zdroj: kowalczyk-gajda.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock