Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům v Chrustenicích

Rodinný dům v Chrustenicích

V malé obci Chrustenice nedaleko od Berouna vyrostl minimalistický dřevěný dům. S jezírkem uprostřed zahrady a příjemně zařízeným interiérem poskytuje dokonalé útočiště v náruči romantické křivoklátské krajiny.

Údolím legendární trampské říčky Kačák končí jednotvárná západní pražská plošina a začíná romantická krajina Křivoklátska s původní zachovalou přírodou. Dům se nachází na východní hraně pozemku a jeho autory jsou Zbyněk Ryška a Jan Skoupý z architektonického studia Refuel.

Minimalistický dům se zahradou

Dům skromného vzhledu doprovází zahrada propojená s obytným prostorem a otevírající se paprskům odpoledního západního slunce. Zahradu krášlí přírodní jezírko. Co se týče konstrukce domu, ta je zděná s monolitickými železobetonovými stropy. Druhé nadzemní podlaží se otevírá do dřevěného krovu pultové střechy. Fasáda je provětrávaná a tvořená obklady z modřínového dřeva.

Rodinný dům v Chrustenicích
Foto: Kamil Saliba

Uspořádání bydlení

Dům má prostorový plán různě vysokých místností v několika výškových úrovních navazujících na přilehlý terén. Z ulice na východě se vchází do zvýšeného podzemního podlaží. Na stejném podlaží se nachází také garáž. Hlavní obytný prostor je situován o půl podlaží výše na úrovni přilehlé západní zahrady, pod obytným prostorem se nachází sauna a wellness. Ve zvýšeném prvním podlaží se nachází pracovna a zázemí. Ve druhém podlaží jsou situovány ložnice.

Přečtěte si také

Dům s dřevěnou fasádou v harmonii s přírodou

Energeticky úsporné bydlení, a navíc v souladu s přírodou! Dvě z několika hlavních kritérií při stavbě dnešních domů, kdy si každý z nás přeje to nejlepší a nejpříjemnější bydlení pro svůj život.…

Bydlení s různě vysokými stropy

Prostorové členění tvoří světlé výšky prostorů rozdílné podle jejich charakteru. Stropy v obytném prostoru jsou tak více než o metr vyšší než v pracovně či jiných vedlejších prostorách. Interiér domu je propojený pomocí vstupního foyer se schodištěm, které je otevřené na celou výšku domu s pohledem do krovu.

Rodinný dům v Chrustenicích
Foto: Kamil Saliba

Prostorný a vzdušný interiér

Dřevo, které se zvenku stará o splynutí domu s okolní krajinou, hraje hlavní roli také v interiéru. Ukazuje svou působivou kresbu a prohřívá čistě bílé pozadí. Bydlení je zařízeno v minimalistickém stylu, a tak může krása dřeva o to více vyniknout. Dojem vizuálně čistého bydlení umocňují chytře řešené úložné prostory. To, co má být skryto pohledům návštěvníků, se schovává ve skříních. Interiér díky tomu působí prostorným a vzdušným dojmem.

V Chrustenicích tak vyrostl zajímavě řešený moderní dům, který přirozeně splývá se svým okolím. V doprovodu zahrady a jezírka poskytuje praktické i estetické bydlení s krásnými výhledy do křivoklátské krajiny.

Foto: Kamil Saliba
Zdroj: www.refuelworks.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock