Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům v Chrustenicích

Rodinný dům v Chrustenicích

V malé obci Chrustenice nedaleko od Berouna vyrostl minimalistický dřevěný dům. S jezírkem uprostřed zahrady a příjemně zařízeným interiérem poskytuje dokonalé útočiště v náruči romantické křivoklátské krajiny.

Údolím legendární trampské říčky Kačák končí jednotvárná západní pražská plošina a začíná romantická krajina Křivoklátska s původní zachovalou přírodou. Dům se nachází na východní hraně pozemku a jeho autory jsou Zbyněk Ryška a Jan Skoupý z architektonického studia Refuel.

Minimalistický dům se zahradou

Dům skromného vzhledu doprovází zahrada propojená s obytným prostorem a otevírající se paprskům odpoledního západního slunce. Zahradu krášlí přírodní jezírko. Co se týče konstrukce domu, ta je zděná s monolitickými železobetonovými stropy. Druhé nadzemní podlaží se otevírá do dřevěného krovu pultové střechy. Fasáda je provětrávaná a tvořená obklady z modřínového dřeva.

Rodinný dům v Chrustenicích
Foto: Kamil Saliba

Uspořádání bydlení

Dům má prostorový plán různě vysokých místností v několika výškových úrovních navazujících na přilehlý terén. Z ulice na východě se vchází do zvýšeného podzemního podlaží. Na stejném podlaží se nachází také garáž. Hlavní obytný prostor je situován o půl podlaží výše na úrovni přilehlé západní zahrady, pod obytným prostorem se nachází sauna a wellness. Ve zvýšeném prvním podlaží se nachází pracovna a zázemí. Ve druhém podlaží jsou situovány ložnice.

Přečtěte si také

Kulatý dům uprostřed lesa

Tajemný les poblíž Varšavy projasnil působivý kulatý dům, který se stal jeho přirozenou součástí. Připomíná obrovský kmen stromu s řadou otvorů a svým obyvatelům tak poskytuje nevšední domov v náruči…

Bydlení s různě vysokými stropy

Prostorové členění tvoří světlé výšky prostorů rozdílné podle jejich charakteru. Stropy v obytném prostoru jsou tak více než o metr vyšší než v pracovně či jiných vedlejších prostorách. Interiér domu je propojený pomocí vstupního foyer se schodištěm, které je otevřené na celou výšku domu s pohledem do krovu.

Rodinný dům v Chrustenicích
Foto: Kamil Saliba

Prostorný a vzdušný interiér

Dřevo, které se zvenku stará o splynutí domu s okolní krajinou, hraje hlavní roli také v interiéru. Ukazuje svou působivou kresbu a prohřívá čistě bílé pozadí. Bydlení je zařízeno v minimalistickém stylu, a tak může krása dřeva o to více vyniknout. Dojem vizuálně čistého bydlení umocňují chytře řešené úložné prostory. To, co má být skryto pohledům návštěvníků, se schovává ve skříních. Interiér díky tomu působí prostorným a vzdušným dojmem.

V Chrustenicích tak vyrostl zajímavě řešený moderní dům, který přirozeně splývá se svým okolím. V doprovodu zahrady a jezírka poskytuje praktické i estetické bydlení s krásnými výhledy do křivoklátské krajiny.

Foto: Kamil Saliba
Zdroj: www.refuelworks.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock