Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Do důchodu si pořídili nový dům

Do důchodu si pořídili nový dům

Jednoduchý, ale velký dům se sedlovou střechou, obložený dřevěnými prkny, okny s výhledem na zahradu a okolní přírodu - takhle vypadá dům snů pro manželský pár v důchodu.

Stále častěji převládá u rodin touha po klidném životě na venkově. A stále častěji jsou nové domy stylizované do rustikálních a industriálních stodol. Takovým příkladem je dům na kraji vesnice, obklopený rozlehlými poli, na kterých potkáte ptáky, zajíce i jeleny. Dům byl na pozemek situován tak, že z jedné strany domu vidíte okolní vesnické budovy z 19. století a z druhé rozsáhlá pole pokrytá plodinami, momentálně řepkou.

Toto idylické prostředí je domovem páru, který se po odchodu do důchodu rozhodl přestěhovat z města na venkov a vybral si místo v bezprostřední blízkosti domova své rodiny, která žije na sousedním pozemku.

Do důchodu si pořídili nový dům
Foto: Piotr Krajewski

Výhledy v hlavní roli

Architekti se snažili navrhnout dům, který zachytí různé scenérie za okny. To byl výchozí bod, kolem kterého bylo dotvořeno vše ostatní. Okna byla umístěna tak, aby poskytovala pohled na každý z okolních krajinných prvků. Z obývacího pokoje je výhled na vzrostlé stromy, zatímco z jídelny můžete obdivovat měnící se roční období odrážející se ve vegetaci pole. Jídelní prostor vytváří s kuchyní otevřenou zónu, která kromě své orientace na rozkvetlé pole nabízí i dostatek prostoru pro setkání s rodinou, která bydlí hned vedle.

Barvy v interiéru

Rustikální tvar domu však skrývá moderní interiér. Denní zóna je otevřená s moderní kuchyní, ve které je dostatek úložného prostoru. Vše je zařízeno do přívětivé až minimalistické podoby. Vysoký strop podepřený dřevěnými trámy působivě kontrastuje s bílou omítkou. Bílá si skvěle rozumí s barevným nábytkem a dekoracemi. Při zařizování domu se architekti snažili navázat konzistentní dialog mezi tím, co je nové a co je staré, tradiční. Lze s jistotou říci, že úspěšně.

Přečtěte si také

Vzdušný a lehký dům plný světla u lesa

Mnohým z nás se při slově stodola vybaví velká masivní budova, která má do vzdušnosti opravdu daleko. To ale není pravda. Stodolový dům, o kterém si dnes povíme, takový rozhodně není. Architektům z…

Tvar budovy, i když je přísně podřízen rozložení oken, dokonale zapadá do okolních venkovských budov. S ohledem na okolní zástavbu se architekti ujistili, že střecha do ulice bude tradiční sedlová. Vzhledem k tomu, že dům je obýván seniory, byl upraven tak, aby se v něm dalo snadno pohybovat na invalidním vozíku. Proporce budovy, absence druhého patra, vysoké stropy a dřevěná fasáda dodávají domu charakter moderní stodoly. Přirozenost mu dodává dřevo. Dům byl postaven výhradně z dřevěné konstrukce s titanovo-zinkovým pláštěm a obložením z Douglasovy jedle. Plocha domu je 175 m2, cože je dostatečně velký prostor pro starší pár s velkou rodinou.

Foto: Piotr Krajewski
Zdroj: www.blankarchitects.ru

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Interiér Praha-Klánovice

Z garáže kanceláře

Rekonstrukce přízemí domu

Provence mezi betonem a sklem

Dům na kopci

MODERNÍ DESIGN KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Perníková chaloupka

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock