Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinné sídlo na zelené louce

Rodinné sídlo na zelené louce

V zvlněné krajině středních Čech vyrostl víkendový dům pro tři generace. Rodinné sídlo stojí doslova na zelené louce, nedaleko háje rostoucího na staré mezi. Soustavu několika vzájemně propojených objemů logicky dělí nejen vnitřní prostor, ale i funkce v exteriéru. Výsledkem je sídlo, ve kterém rodina společně tráví léto, nebo víkendy.

Rodinné sídlo stojí doslova na zelené louce, nedaleko remízku, v příjemné krajině středních Čech. Dům poskytuje zázemí pro tři generace jedné rodiny. Dědeček, babička, táta, máma a dva kluci tu mají dost prostoru trávit společně léto a spoustu víkendů během celého roku.

Dům je poskládán z několika menších, na sebe navazujících objemů, z nichž každý slouží jinému účelu. Celá rodina se schází v centrální části domu, kde je obývací pokoj s krbem, jídelna a kuchyně. Tento prostor je srdcem domu a díky velkým posuvným oknům je otevřen do zahrady.

Rodinné sídlo pro tři generace.
Rodinné sídlo pro tři generace.
Foto: BoysPlayNice

Každá generace má své soukromí

Prarodiče užívají vlastní “vejminek“ s obytným koutem, ložnicí a hygienickým zázemím. Rodiče mají k dispozici prostornou ložnici, koupelnu i pracovnu, která může zároveň sloužit jako hostinský pokoj. Královstvím kluků je pokoj ve druhém patře, ze kterého mají výborný přehled o širokém okolí.

Hmoty obytných částí doplňují vstupní prostory se zázemím, kolna s dílnou a kryté stání.
Na stavbu navazuje jižní terasa, v jejímž rohu se tyčí vysoký sloup. Na něj je kotveno lanoví zelení porostlé pergoly, je tu i zahradní sprcha a na špičce se točí vrtule malé větrné elektrárny. Celý dům obklopuje velká zahrada, ve které rostou stromy, pěstuje se tu ovoce, zelenina, a také bylinky do kuchyně.

Je léto, svítí sluníčko a vládne tu mír a klid...

Foto: BoysPlayNice
Zdroj: www.ddaann.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock