Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekonstrukce kultovní stodoly z roku 1890

Rekonstrukce kultovní stodoly z roku 1890

Lze vůbec rekonstruovat stodolu z roku 1890 tak, aby si zachovala svůj původní ráz, odpovídala dnešním standardům a ze stodoly se stal moderní dům? Podívejte se na rekonstrukci stodoly, která je nyní určena pro trvalé bydlení a spojuje jednoduše staré a původní s novým.

V roce 2010 se objevila na prodej kultovní stodola z roku 1890. Budova vynikala pevnou konstrukcí a velkorysým prostorem. Díky tomu zaujala firmu manželského páru Joan Heaton Architects, která ve staré stodole viděla velký potenciál. V první řadě byl plán pro rodinný dům o třech patrech, se třemi ložnicemi a garáží pro dvě auta. Schéma bylo vedeno rámem, který určoval umístění většiny obytných prostor a oken. Důraz byl kladen na dva klíčové rysy, které daly směr celé rekonstrukci: rozsáhlý pohled na západ na pohoří Adirondack a původní dřevěná prknenná podlaha, která měla být zachována.

Celá rekonstrukce se dala do pohybu. Byla vytvořena nová základová deska, 15 stop dál od rušné silnice, kde původní stodola stála. Obnova původního dřeva pomocí drátěných kartáčů zbavila staré dřevo vápna. V rámci projektu bylo rozhodnuto o zachování obložení, posuvných dveří a břidlicové střechy.

Rekonstrukce stodoly na obytný dům

V prvním patře osm obytných místností - čtyři na každé straně dlouhé centrální chodby. V přední části domu byly spojeny dvě místnosti na jedné straně a vytvořily prostorné apartmá, zatímco dvě místnosti na opačné straně se staly kanceláří a toaletou. Zbývající čtyři místnostiv zadní části stodoly byly spojeny do prostorného velkého pokoje s obývacím prostorem, jídelním koutem a otevřenou kuchyní. Ústředním bodem kuchyně je průmyslový vozík, který manželský pár nalezl kdysi ve výprodeji. Během tří let, kdy pracovali na projektu, dávali stranou dřevěná prkna ze stodoly, která spolu s vozíkem přeměnil na kuchyňský ostrůvek. Kuchyně má být velmi funkční, jednoduchá a přehledná, s využitím denního světla a výhledů do krajiny. Jednou z výzev navrhování otevřeného prostoru je skrývání věcí, které nechcete vidět, a to se zde podařilo. Komora z prkenné stěny schová vše nepotřebné, ale díky mezerám mezi prkny umožňuje prostup denního světla a navíc vypadá v interiéru stodoly velmi působivě.

Rekonstrukce kultovní stodoly z roku 1890

Spojení původních prvků s moderním designem

Široké schodiště s ocelovým rámem a kabelovými zábradlími vede ze středu stodoly do druhého patra, kde byly bývalé seníky, které jsou nyní přestavěny na dvě ložnice, koupelnu a pracovnu. Původní technické rameno na sbírání sena visí z hřebene střechy, v místě, kde byste normálně našli velký křišťálový lustr. Na úrovni suterénu se nachází garáž pro dva vozy, prádelna, sklad a velká herna s posuvnými skleněnými dveřmi do zahrady.

Design je spojením starého a moderního. Starožitný dřevený rám kontrastuje se současnými ocelovými schody a zábradlím, zatímco nová, energeticky úsporná okna jsou vsazena vedle původních dveří stodoly. Velký ocelový balkon umožňuje relaxaci a nádherné výhledy do krajiny Vermontu. Rekonstrukce stodoly vyžadovala zkušenosti i velké odhodlání, aby byl nakonec výsledek dokonalý.

Zdroj: www.joanheatonarchitects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock