Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rustikální stodola v moderním retro stylu

Rustikální stodola v moderním retro stylu

Spojení moderního stylu v původní rustikální stodole? Podívejte se na úžasnou proměnu staré stodoly s velkým překvapením v prvním patře a retro garáží plné skvostů.

Dříve byly stodoly součástí každé zemědělské usedlosti. Dnes je stále spousta stodol, které slouží svému účelu, ale i jiné, které plní majitelům sen o bydlení v původním objektu. Bydlení ve stodole se stává stále více populární i přes fakt, že rekonstrukce bývá skutečně náročná a je třeba myslet na spoustu detailů, které ve starém rekonstruovaném domě řešit nemusíte. I stará stodola se pak může přizpůsobit vašemu životnímu stylu. A po rekonstrukci této stodoly se stal každý její rustikální centimetr více než působivý.

S láskou k tradici

Majitelé mají v lásce původní staré stodoly. Proto si najali architekty, aby jim s jednou původní stodolou pomohli. Jejich cílem bylo změnit starou stodolu na půvabné bydlení, které zvenku připomíná klasickou stodolu, ale uvnitř se budete cítit jako v jiném domě. Modernizace začala v prvním patře, v původním prostoru kde se skladovalo seno. V klasickém C tvaru vznikla mřížová prosklená stěna s úžasným výhledem do krajiny pod odhalenými dřevěnými stropy. Je to vlastně takové překvapení, protože z přístupové cesty je stodola v původním vzhledu. Po vystoupání po schodech se vám otevře dokonalý pohled v moderním hávu, který udělal z místnosti posilovnu s luxusním výhledem na pohoří Teton. Prosklená stěna tvoří zboku celou část štítu stodoly, pod ní se nachází dřevěná obvodová stěna přízemí a stylová čtercová okna. Posilovna je spojena s kuchyňkou a relaxačním koutem. V prvním patře se také nachází ložnice a koupelna. Celé patro je tvořeno základem v zemitých barvách, aby se zbytečně výrazné barvy nerušily s dřevěnými prvky.

Rustikální stodola v moderním retro stylu

Moderní rustikální styl

Rekonstrukce krásně spojila moderní styl s rustikálním kouzlem, to většinou nebývá součástí jednoho prostoru. Bylo kombinováno původní dřevo s cedrovým, aby se vytvořil rafinovaný rustikální prostor, který zapadá do okolní krajiny. Trámy a vazníky v moderním pojetí zajišťují stabilitu, ale zbytečně prostor opticky nezatěžují. Velká okna jsou skvělým dodavatelem přirozeného denního světla. Dřevo interiér zabydlelo, spolu s moderním osvětlením a otevřeným prostorem dává pocit útulna. V přízemí vznikla retro garáž pro parkování historických vozidel a dílny, kde se majitel věnuje jejich opravám. Stodola stojí uprostřed přírody a kolem domu je výsadba, která krásně zapadá do krajiny jihozápadní Montany.

Zdroj: www.clbarchitects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock