Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Přestavěná stodola jako splněný venkovský sen

Sophie a Bob strávili půl roku hledáním svého dokonalého domova na anglickém venkově. Poštěstilo se jim až v Lancashire, kde našli starou zástavbu, která přímo vybízela k rekonstrukci.

Po zjištění, že je stodola k prodeji začali Sophie s Bobem střádat plány jak na historickém místě v otevřené krajině vytvořit dům snů. Zpočátku se sice oba obávali obrovského množství práce a starostí, které by s sebou přestavba přinesla, ale malebné prostředí si je získalo natolik, že se nakonec do projektu přece jen pustili.

Kombinace historického zázemí s moderními prvky

Pár nejprve obnovil původní chalupu, jejíž historie sahá až do 18. století, aby měli kde bydlet, zatímco pracovali na stodole. Sophie s Bobem naštěstí zkušenosti s rekonstrukcemi už měli, a tak si práci dokázali zorganizovat tak, aby byla co nejvíce efektivní a co nejméně nákladná. Dokonce použili i spoustu věcí, které si schovávali na vlastní DIY projekty.

Stěžejní práce

První dva roky přestavby se soustředili na to, aby byla stodola zateplená a vodotěsná pak přišla na řadu kuchyně s koupelnami. Místní firma jim pomohla s výměnou rozpadající se střechy a přidáním mezipatra. Majitelka Sophie je milovnicí vintage. Proto si před zabydlováním vytvořila vlastní designový plán na základě kterého pak postupně vše vybavovala. Bob zase opustil práci, jen aby se mohl naplno věnovat přestavbě. “ Kam jsem se podíval, bylo třeba udělat nějakou práci ” vzpomíná. “ Nechal jsem své podnikání, abych se soustředil na to, abych svým dětem poskytl krásný domov, na který by byli hrdí. ”

Přírodní materiály jako základ interiéru

Pomocí důkladného plánování a chytrých nápadů pár zdůraznil jedinečné vlastnosti stodoly. Nechali vyniknout krásu přírodních materiálů. Důkazem toho jsou nejen schody, ale také podlaha či obložení v koupelně. Právě koupelna je krásným příkladem kombinace rustikálního stylu s vintage prvky. Například svítidlo je vyrobeno z vintage markýzového písmene “ O ”, dlouhý dřez zase dříve sloužil ve staré škole.

{reklama-0}

Celý projekt je zářným příkladem toho, že nadšení pro věc spolu s originálními nápady dokáže vytvořit kouzelné a osobité místo.

Zdroj: https://www.realhomes.com/us/completed-projects/real-home-a-converted-barn-is-a-rural-dream

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Modulový dům pro maminku

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Přineste si jaro domů

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock