Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Přestavěná maringotka s verandou i terasou

Přestavěná maringotka s verandou i terasou

Při pohledu na tuhle rozšířenou maringotku mi na mysli vytanula slova písně od kapely Mig 21 „vem dřeva kus, zapni si brusku a všechno si změř…“ Zřejmě proto, že takhle upravit maringotku na pohodlné bydlení by možná zvládl ledajaký šikovný kutil.

Maringotka v permakulturní zahradě

Maringotka s příznačným názvem Sundance, o níž je řeč, se nachází na vyvýšeném místě v pestré permakulturní zahradě v anglickém Cornwallu poblíž přístavního městečka Mawgan Port, tedy v kraji, který je jako dělaný pro výletníky a cestovatele. Její přestavba může sloužit jako výborná inspirace pro ty, kdo by si podobné bydlení chtěli také pořídit.

Přístavky doplnily chybějící prostor

Tento „domek na kolečkách“ je zaparkovaný stranou ruchu velkoměsta v zapadlém přírodním koutě a je rozšířen o přístavky do tvaru pomyslného kříže, kdy maringotka představuje jakousi hlavní loď a v přístavcích se nachází ložnice i veranda. Majitel obnovil nepoužívanou maringotku a přetvořil ji v úchvatné místo pro odpočinek se vším, co nabízí pohodlí domova. Z obydlí je krásný výhled do venkovské krajiny i bohatě kvetoucí permakulturní zahrady, která má v návštěvníkovi evokovat volnost a svobodu. V zahradě se nachází i přírodní rybníček, kde se je možné osvěžit a zrelaxovat po náročných výletech do okolí.

Přestavěná maringotka s verandou i terasou

Koupelna, ložnice, veranda i terasa

Nábytek je vyroben ručně na míru tak, aby působil dojmem, jako by byl posbírán na cestách, což je záměr, který odkazuje k celkové volnomyšlenkářské atmosféře stavby i okolní krajiny. U nábytku i dekorace převládají přírodní tóny, prim tu hraje dřevo, a to jak u obložení stěn, tak u většiny podlah. Dostavěné části i nábytek působí sice prostě a jednoduše, ale z bližšího prozkoumání je patrné, že vše bylo vyráběno s ohledem na kvalitu materiálů i provedení. V obydlí nechybí ložnice s prostornou manželskou postelí s komodou v retro stylu i se zrcadlem a obrazy. Rustikálně působící koupelna je vybavena nejen samostatně stojící litinovou vanou na ozdobných nožičkách, ale i umyvadlem a sprchovým koutem, kde se pohodlně vejdou dva lidé. V prostoru původní maringotky se na jedné straně nachází příjemný obývací pokoj, v němž je možné se večer kochat výhledem do plápolajícího ohně v krbových kamnech, a druhou stranu vyplňuje kuchyně, která i přes omezenou rozlohu pohodlně dostačuje svému účelu a je vybavena vším potřebným k běžnému každodennímu vaření. Z kuchyně je možné si vyjít na verandu a tady si dopřát ranní snídani nebo si tu naopak užívat večerního posezení. Stejně tak tomu je i na menší terase, která je přístupná z ložnice a kde si mohou návštěvníci užít grilování v příjemném závětří.

Majitelka Sarah Stanleyová dodnes místo zvelebuje, takřka při každé návštěvě něco vylepší, natře, zdokonalí. 

Štítky: maringotka
Zdroj: www.uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock