Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Originální dům pro architekta

Originální dům pro architekta

Dům v Anglii, který si pro svou rodinu postavil sám architekt, ukazuje, jak lze skloubit praktickou stránku s tou estetickou. V tomto domě hraje hlavní roli dřevo, úctu k přírodě však jeho majitel projevil i dalším způsobem.

Dřevěný dům vyrostl na krásném pozemku svépomocí. Zasloužil se o to architekt Steve ve spolupráci se svým otcem. Po dvou a půl letech výstavby se tak Steve spolu se svou ženou Brownen mohli do vysněného domu nastěhovat.

Praktické a krásné bydlení

Zbrusu nový domov má hned několik pozitivních vlastností. V prvé řadě se jedná o ekologické bydlení. K výrobě elektřiny zde totiž dochází pomocí fotovoltaických panelů. Další výhodou je velký vnitřní bazén, který majitelům a hostům umožňuje příjemné osvěžení po celý rok. Kouzlo interiéru pak dotváří velkorysé výhledy do krajiny ve všech jejích proměnách.

Originální dům pro architekta

Bydlení s nostalgií po starých časech

V interiéru hraje hlavní roli dřevo a beton. Tato kombinace se příjemně doplňuje. Přece jen však převažuje dřevo, které svými světlými tóny působí neskutečně hřejivým dojmem. Ukazuje se ve své přirozenosti plné suků a krásných kreseb. Nejen díky tomu nabývá interiér příjemného rustikálního dojmu. Je sice zařízený moderně, přesto však představuje řadu prvků upomínajících na staré časy.

Přečtěte si také

Dům v la Cerdanya

Jednopatrový dům inspirovaný tradiční regionální architekturou a navržený společností Dom Arquitectura se nachází v la Cerdanya ve Španělsku, v oblasti rozkládající se v Pyrenejích na pomezí Francie…

Interiér plný prostoru a světla

Architekt si při vytváření svého nového domova kladl za cíl otevřít jednotlivé místnosti do prostoru a mírně setřít jejich funkci. Právě prostor a světlo jsou zde nejdůležitější. Příjemně vzdušné bydlení zde vzniklo zejména kvůli chytrému hospodaření s prostorem. Je zde totiž mimo jiné celá řada vestavěných skříní, které ulehčují dalším místnostem. O dostatečný přísun denního světla se starají velké prosklené plochy, které propojují interiér s exteriérem. Ačkoliv je toto bydlení minimalistického rázu, osvěžují je originální doplňky. Na první pohled tak návštěvníky upoutají především četné obrazy, ale také svícny, lustry a nástěnné dekorace.

V Anglii tak vzniklo velmi osobité bydlení plné prostoru, světla a umění. Se svými četnými inspirativními výhledy do přírody, souhrou materiálů a uměleckými prvky působí jako dokonalý domov pro člověka s tvůrčím talentem.

Zdroj: Steve Brownen

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock