Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Norský srub v horách

Norský srub v horách

Srubové domy jsou v současnosti velmi oblíbené. Mají svou dlouhou historii a v dnešní době se opět dostávají do popředí. Vždy se sruby stavěly se hlavně tam, kde bylo dostatek dřeva. Kvalitní srubový dům vydrží po generace a hlavně, každý je originál. Pojďme se podívat na srub, který je výjimečný nejen svým interiérem, ale také úžasným výhledem.

Vybrat dřevo na srub není jen tak

Proč se srubové domy vždy stavěly tam kde bylo dostatek dřeva? Mělo to svůj význam a má i dnes. Kvalitní stavitelé srubových domů staví nejlépe sruby ze dřeva, které je co nejblíže lokalitě, kde má dům stát. Důvodem je to, že se sruby staví z mokrého dřeva, to pak postupně vysychá, stavba si sedá a celou dobu své existence přijímá a vydává vlhkost a je v teplotních rozdílech, stejně jako byly stromy z nichž je srub postaven.

Poctivý tesař si dřevo na srub vybírá ještě před pokácením. Často se staví z jedle nebo smrku, tedy z jehličnatých dřevin. Při stavbě srubu je totiž kvalitní materiál základem dobré stavby, která vám vydrží roky. 

Víkendové bydlení s výhledem na lesy

Ukázkový srub, který si dnes představíme, byl postaven v horách, s překrásným výhledem na okolní lesy. Uvnitř i zvenku se může chlubit poctivě otesanými kulatinami a kvalitní prací tesařů. Rámy dveří i oken jsou zdobené a vyšperkované do posledního detailu. Ručně opracované a vytvarované jsou i sloupy uvnitř chaty. Masivní nábytek, doplňky s parožím, nebo krb pro zahřátí, to vše vytváří tu správnou atmosféru ideální pro odpočinek.

Norský srub v horách

V nejnižším podlaží domu se nachází společenské prostory. Kuchyně s jídelnou volně navazuje na obývací pokoj. Jídelní část je určena až pro osm strávníků a od stolu je možné pozorovat nádherný výhled na okolní přírodu a hory. Z jídelny se také vchází na oplocenou terasu s posezením.

Chata slouží hlavně jako víkendové bydlení, proto zde nemůže chybět více postelí k přespání. K ložnicím se vystupuje po masivním dřevěném schodišti. Všechen nábytek a vybavení je přizpůsobeno vzhledu a venkovskému stylu srubu. Najdete zde ale veškeré vymoženosti dnešní doby, jako je kvalitní sprcha, nebo pračka.

Za povšimnutí určitě stojí nádherná dřevěná umyvadla v koupelně. Rámy zrcadel jsou opatřeny železným kováním a všechno okolo dýchá svou patinou. No povězte sami, nechtěli byste zde také na víkend?

Zdroj: ostlaftbygg.no

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock