Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Někdy stačí opravdu málo! Proměna kamenné stodoly

Někdy stačí opravdu málo! Proměna kamenné stodoly

Chata, vytvořená ze staré kamenné stodoly, se nachází v irském městečku Ardcath, které je vzdáleno necelou hodinu cesty od známé metropole Dublin. V současnosti je využívána jako rekreační ubytovací jednotka, která je ideálním útočištěm pro romantickou dovolenou ve dvojici mimo rušných velkoměst.

Kompaktní budova je tvořena jednou velkou a zejména vysokou místností, která v sobě zahrnuje vstupní halu, obývací pokoj, kuchyň v přízemí a ložnici na otevřené galerii (na patře). Jedinou oddělenou částí, která se nachází za kuchyní je koupelna (sprcha) a toaleta. Původní stodola měla dvě patra, ovšem s velmi nízkým stropem, proto se současný majitel rozhodl pro zmíněnou dispozici.

Původní stodola měla dvě patra

Okna v hlavní části v přízemí jsou umístěny velmi nízko, protože jsou zasazeny do původních otvorů dveří. V interiéru je však bohatý objem denního světla zejména díky téměř zcela prosklené přední fasádě, která slouží zároveň jako hlavní vchod, ale i kvůli vybudování několika střešních oken. Fasádu tvoří dvoukřídlé prosklené dveře a na míru dělané okno, které se táhne až pod vrchol budovy. Skla lemují masivní dřevěné rámy, které výborně dotvářejí kamennou kompozici z exteriéru iz interiéru.

Někdy stačí opravdu málo! Proměna kamenné stodoly

Prosklená fasáda je zevnitř chráněna dlouhými závěsy, které se v případě potřeby (například na noc) dají zatáhnout a zajišťují tak kromě soukromí i určitou izolaci. Zadní fasáda nabízí originální kamenné schody, které vedou až k ložnicové oknu.

Rekonstrukce kamenné stodoly

Přestože podlaha a střecha byly během rekonstrukce v roce 2008 izolované, kamenné stěny pláště majitel ponechal nahé. Určitý komfort tedy musel ustoupit autentičnosti, a proto se vám může snadno stát, že v domku zažijete poměrně chladné chvíle. Pro tyto účely je zde přítomna kamna na dřevo, která umí rozehřát prostor rychle a spolehlivě. Na noc je zabudovaný i záložní elektrický ohřívač.

Hrubé kamenné stěny jsou ideální zejména v létě, protože v interiéru je díky nim neustále velmi příjemná teplota.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock