Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní statek na břehu jezera

Moderní statek na břehu jezera

Statek situovaný na břehu jezera ve Vermontu vděčí za svou nadčasovou krásu architektům ze studia Joan Eaton Architects. Svým zevnějškem přirozeně zapadá do okolního prostředí, a to především díky bílé fasádě tolik typické pro tento region.

Teplo rodinného krbu

Interiér statku kráčí s moderní dobou. Vnitřní vybavení je plné zajímavých materiálů, tvarů i barev. Vše přitom funguje v naprosté rovnováze. Velkoryse zvolená okna prosvětlují interiér a zajišťují okouzlující výhledy do přírody. O teplo domova se starají zajímavě řešené krby. Prostory jsou vzdušné, uvolněné a minimalisticky zařízené. Jedna místnost navazuje na druhou, pokračuje v zažitém barevném provedení a přináší řadu pozoruhodných kusů nábytku i dekorací. Velkou roli zde hraje dřevo, které vyniká především v podobě stropních trámů či originálně pojatého schodiště. Nechybí tu nápadité vyřezávané dekorace, které odkazují na staré časy a dodávají interiéru příjemně rustikální ráz.

Kouzlo kontrastu

Moderní vybavení interiéru kontrastuje s dobovými prvky, čímž vzniká dokonalá nadčasová souhra hned několika stylů. Hezky pospolu tu tak můžeme najít stylové barové stoličky a křesla, moderní závěsné lampy a obrazy či starobylé vázy a mísy. Všechno do sebe příhodně zapadá a vzniká tak interiér jdoucí s dobou, ale vážící si vzpomínek.

Moderní statek na břehu jezera

V barvách země

Pokud jde o barvy, převládají zde zemité barvy ozvláštněné rozličnými motivy. Přírodní barvy uvnitř i venku tak na sebe ladně navazují. Stačí se podívat na barvu koberců, polštářů, dek, obrazů i rostlin ve váze. Jejich zemitost podporuje i světlá textura dřeva a hojně rozeseté vyřezávané dekorace. V některých místnostech však dostává prostor i bílá a modrá barva.

Statek pro spokojený život

Obdivuhodná práce architektů dodala tomuto statku opravdu kouzelnou atmosféru. Její sílu přitom umocňuje překrásná příroda lemující břehy blízkého jezera. Vzniklo tak originální bydlení, ve kterém se staré pojí s novým, zatímco láska a obdiv k přírodě zůstávají na prvním místě.

Štítky: statek
Zdroj: www.silvermapleconstruction.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Hmyzí hotel pro užitečné pomocníky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock