Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Zdařilá rekonstrukce statku v Nizozemsku

Zdařilá rekonstrukce statku v Nizozemsku

Statek v malé vesničce v Nizozemsku je oficiálně památkou z roku 1650, ale v roce 2012 byl již zcela zchátralý. Naštěstí někteří lidé viděli potenciál tohoto domu a rozhodli se ho koupit a zrekonstruovat. Statek je zjevně perfektní nemovitost, pokud máte rádi neforemnost a půdní prostory. Celá obytná část v jednom velkém a otevřeném prostoru vyniká betonovými podlahami, moderním designem a vintage rustikální výzdobou.

Venkovské stavení bývalo kdysi zájezdním hostincem. Jde o velkorysé vesnické stavení, které nyní zcela změnilo svou tvář. Interiér byl kompletně zrekonstruován ve vlámském stylu, v barevné paletě šedé, růžové a jemně zelené s dotekem cihel a dřevěných trámů. Moderní nábytek a kuchyně dokonale ladí s tímto atypickým a netradičním styelm.

Renovace starého statku s vlámskou výzdobou

Celá rekonstrukce trvala 4,5 roku. Statek je veden jako národní památka, ale splňuje všechny požadavky současné doby. Celá výstavba domu proběhla po konzultaci s Národní památkovou službou. Pro rekonstrukci památek platí bezpočet pravidel a předpisů. Každá úprava musela být projednána a odsouhlasena. Nic nebylo ponecháno náhodě. Za materiály i řemeslníky, které splní přísné nároky, bylo nutné cestovat do zahraničí. Pečlivě vybraný nábytek, dekorace i stavební prvky jsou dílem majitelů, kteří se v interiérovém designu pohybují několik desítek let.

Zdařilá rekonstrukce statku v Nizozemsku
Foto: Kin Agency Dongen

Prostor především

Statek má 15 pokojů a jeho rozloha je 473 metrů čtverečních. Pozemek je také velkorysý. Má více než 2000 metrů čtverečních a s domem ho spojuje terasa pro relaxování venku. V přední části domu je jeden ze dvou hlavních vchodů. Hala má nádhernou terasovou podlahu a stěny a strop byly dochovány v původním stavu v maximální možné míře, ale moderně poupraveny. Téměř celé přízemí je vybaveno hladkým cementovým potěrem, který byl ošetřen proti nečistotám, aby se snadno udržoval. Pod cementovou podlahou je nízkoteplotní podlahové vytápění, které je energeticky účinné. To lze také použít v kombinaci s budoucím tepelným čerpadlem a je samozřejmě dobře izolované.

Přečtěte si také

Moderní statek na břehu jezera

Statek situovaný na břehu jezera ve Vermontu vděčí za svou nadčasovou krásu architektům ze studia Joan Eaton Architects. Svým zevnějškem přirozeně zapadá do okolního prostředí, a to především díky…

Podnikání možné

Jídelna s kuchyní a obývacím pokojem je jeden velký prostor. V této místnosti je autentický krb a prostorná skříňová stěna s dostatkem úložného prostoru. Autentická dřevěná zeď je v původním stavu s robustním povrchem. Celek byl kompletně modernizován, ale s využitím původních materiálů. Na konci předsíně je vstup do místnosti 45 m2 s okny po obou stranách a průchodem do zadní části domu. Prostor je v současné době využíván jako předváděcí místnost/kancelář, kde návštěvníci nemusí vstupovat do soukromé části domu. Zde také krb a další vybavení. Statek je zkrátka ideální na spojení soukromého života a formy podnikání, a to v na jednom místě.

Interiér jsou vyladěny do posledního detailu ve stylu, který by nikdo na statku nečekal. Důraz byl kladen na neutrální barvy s převládajícím pudrovým tónem. V tomto krásném prostoru je propojena moderna dnešní doby s původním a starým zařízením. V některých místnostech je nábytek ručně vyrobený. Dekorace a drobné doplňky jsou vzpomínkami z cest nebo nalezené v bazarech a na bleších trzích. Interiér není ochuzen o pokojové rostliny, které fungují jako dekorace a vnáší do domova příjemný a útulný pocit.

Štítky: statek
Foto: Kin Agency Dongen

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock