Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Zelená farma

Zelená farma

Dům s názvem ,,Green Farm" stojí v hrabství Oxfordshire v jihovýchodní Anglii. Nová moderní stavba úspěšně kombinuje staré prvky s moderními a na první pohled zapadá do místní zástavby. Sedlová střecha, dřevěná konstrukce, galerie pro spaní a obrovské prosklené plochy. To vše je pro tento dům typické.

Místo chátrající farmy moderní studio

V roce 2015 se paní Caroline Flint obrátila na společnost Melt Design Hub, aby jí navrhla fotografické studio, s obytnou částí, v areálu místního statku. Přála si své studio přesunout z rušné oblasti Stockwell v Londýně na klidnou adresu překrásného Oxfordshire. Jako fotografka a stylistka, která u své práce vyžaduje preciznost, měla ohledně návrhu bydlení své jasné požadavky. Její představou bylo vytvořit lehký svěží prostor, propojený s krásným okolím a zelení.

Fotografické studio zabírá místo chátrající farmy a poskytuje své majitelce příjemné místo k bydlení i práci. Pro fotografování je potřeba dostatek světla a také prostoru pro práci i hosty. To vše bylo bráno v úvahu a odrazilo se při realizaci projektu.

Strop jako v kostele

Budova má dřevěnou konstrukci a sedlovou střechu s přiznanými trámy uvnitř domu. Půdorys domu odpovídá původnímu statku s doškovou střechou, který tu před časem stál. Vzhled budovy byl konzultován s majitelkou a také s místním úřadem, který řešil to aby nová moderní budova příliš nevyčnívala a harmonicky doplňovala stávající historické prostředí farmy.

Výsledkem je stavba navenek jednoduchá a střízlivá, uvnitř překvapí svým provedením. Impozantní je řešení stropu, na kterém se lomí jednotlivé trámy a vytvářejí geometrické obrazce. Vysoký strop i jeho provedení připomíná stropy sakrálních staveb.

Zelená farma

Dub vybrali záměrně

Stěžejním materiálem bylo dřevo dubu. To bylo použito nejen na trámy v domě, ale také na fasádu, nebo nábytek v interiéru. Volba této dřeviny také nebyla náhodná. Dubové dřevo bylo použito i na stodole, která zde stála dříve. Majitelka si přála aby dům nesl odkaz historie místa a zároveň vyhovoval současným potřebám.

V domě je pro spaní vytvořený prostor mezaninu, pod střechou. Dostatek světla do interiéru přivádí velká francouzská okna, prosklené průčelí a doplňují je okna střešní. V přízemí je místo pro posezení u krbu a jídelna s kuchyní. Na druhé straně se nachází fotografické studio a v patře, na galerii, ložnice s manželskou postelí.

Jak je s domem spokojená majitelka?

,,Miluju tenhle prostor. Má vše v co jsem doufala, že bude mít." Říká Caroline. ,,Je to krásné místo pro odpočinek a ideální místo pro zábavu nebo návštěvy. Je to skvělý prostor pro vnoučata, kde si hrají, pořádáme tady večírky, nebo rodinné sešlosti. Tato stavba je takovým kontrastem ke starému domu, který je docela tmavý." Povídá Caroline.

Zdroj: meltdesignhub.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Bioplynová stanice do vašeho domova

Perníková chaloupka

Vánoční inspirace a dekorace

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock