Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní komplex u pobřeží Norska

Moderní komplex u pobřeží Norska

Dnes se vydáme na prohlídku moderního komplexu, jehož půvab nespočívá jen v úchvatných výhledech na Barentsovo moře. Tři majestátně vyhlížející domy komplexu s názvem Manshausen Island Resort zaujmou svým netradičním umístěním i meditativní atmosférou.

Za návrhy tří nových domů stojí ateliér Stinessen Arkitektur. Do divoké krajiny byly umístěny s ohledem na maximální dosah vln v Barentsově moři a předpokládané zvýšení hladiny moře v důsledku změny klimatu. Tyto atypické dřevěné domy jsou před slanou vodou chráněny vysoce kvalitním opláštěním z hliníkového plechu.

Vysoce komfortní bydlení

Domy jako stvořené pro dobrodruhy zaujmou rámy, které jsou vyrobeny deskovým systémem z křížem vrstveného dřeva. To je totiž skvělým řešením, které svou jednoduchostí a flexibilitou s přehledem předčí řadu jiných konstrukčních systémů. Kvalitu materiálů pak v případě tří atypických domů doplňuje i vysoký komfort. V domech se totiž mimo jiné nacházejí sauny, k jejichž výstavbě byly použity břidlicové dlaždice. Po relaxaci v prohřáté sauně je možné se ihned zchladit ve studené mořské vodě.

Moderní komplex u pobřeží Norska
Foto: Adrien Giret and Kjell Ove Steinsvik

Soběstačné bydlení pro odvážné

Dobrodružný nádech bydlení v tomto moderním komplexu se odráží i v dalších aspektech. Potraviny je totiž třeba získat z místních zdrojů. Pěstují se také na zahradě jednoho z blízkých venkovských domů. Soběstačnost komplexu se projevuje i v tom, že se zde využívá výhradně vodní energie.

Celkově se tedy jedná o bydlení jako stvořené pro dobrodružné povahy, které milují bydlení v divoké přírodě s překrásnými výhledy na moře, které je přitom na dosah ruky. Ačkoliv domy působí poněkud chladným dojmem, jejich interiéry jsou světlé a dostatečně prohřáté. Ve spojení s okolní přírodou  tak představují dokonalé útočiště pro zklidnění těla i mysli.

Štítky: v přírodě
Foto: Adrien Giret and Kjell Ove Steinsvik
Zdroj: www.architectureprize.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock