Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní interiér

Moderní interiér

Každý moderní interiér může vypadat trochu jinak. Různé barvy, tvary, použité materiály, doplňky nebo osvětlení. Něco mají všechny moderní interiéry společné. Tím je využití technologie vestavěných spotřebičů, jednoduché tvary a linie a je kladen důraz na funkční využití celého prostoru. Ne vždy se ale vše povede jak má a design někdy převálcuje praktickou stránku návrhu. Posuďte sami.

Prostě a jednoduše

Černá a bílá s dřevěnými akcenty. Takový je interiér bytu, který vám dnes představíme.  Byt se nachází ve Vilniusu, hlavním městě Litvy a navrhlo jej designové studio Rimartus. Jednoduchost a monochromatické sladění barev činí tento městský interiér velmi elegantním. Čisté a jednoduché tvary, geometrické uspořádání jednotlivých kusů nábytku a doplňků je velmi povedené. Dřevěné prvky, které místy vystupují zpoza bílých a šedých ploch vytvářejí spolu s krbem domácí atmosféru. S pomocí LED pásků a podhledů je vytvořena příjemná hra světel. Nastavitelné černé lampičky, které se opakují v celém bytě jsou příjemným počinem, který vizuálně doplňuje celkový dojem.

Otázka vkusu

Centrální místností bytu je obývací pokoj a je spojen s kuchyní. Ta je ve svých rozměrech i úložném prostoru poměrně velkorysá. Ovšem otázkou zůstává, jestli byla dostatečně promyšlena výška horních skříněk v kuchyni. Je možné aby tato horní dvířka průměrně vysoký člověk otevřel a zavřel zcela pohodlně a dosáhl také na všechny uložené předměty uvnitř skříňky? V takových případech je vhodné například umístění přenosných schůdků do interiéru. Zdařilá volba je zajisté velkoformátová podlaha použitá v kuchyni, která je snadná na údržbu.

Součástí bytu je ložnice ve které se nachází vestavěná skříň, částečně umístěná za postelí. Otevírání dveří tak může kolidovat s prostorem nad postelí. Velmi nevšední je také řešení pracovního stolu ve studentském pokoji, kdy pracovní deska stolu zasahuje až nad postel. Tato varianta je z hlediska bezpečnosti poněkud odvážná a je na zvážení majitelů zda při ní zůstanou. Celkové pojetí interiéru je velmi nápadité, nemělo by se ale zapomínat také na funkčnost a praktické užívání. A co si o tom myslíte vy? 

Štítky: moderní interiér
Zdroj: rimartus.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock