Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Luxusní dům s bazénem v Singapuru

Luxusní dům s bazénem v Singapuru

Pokud si letní útočiště představujete jako oázu klidu s bazénem a zelení, tak pro vás bude návštěva domu v Singapuru tím pravým ořechovým. Toto luxusní bydlení plné svěží vegetace představuje dokonalé spojení interiéru s exteriérem, kterému nechybí tolik důležité soukromí.

Moderní dům v Singapuru vděčí za svůj vzhled architektům ze studia Wallflower Architecture + Design. Nahradil původní dům, který tu stál třicet let. Architekti vzali v úvahu požadavky na moderní bydlení a také touhu majitelů po propojení s výrazným vodním prvkem. Ve výsledku tak vzniklo při pohledu ze shora zajímavé kruhové bydlení se zelenou střechou, které nejen v horkých letních dnech zajišťuje svým obyvatelům prostor jako stvořený k odpočinku.

Domov s bazénem a zelení

Právě svěží vegetace a zajímavě řešený bazén činí z tohoto bydlení dokonalé místo pro relaxaci. Hojně využité přírodní prvky zjemňují geometrii domu a dodávají mu zajímavé charisma. Dům se svou atypickou architekturou svažuje do údolí a poskytuje tak svým obyvatelům domov skrytý před pohledy sousedů. Jelikož kolem domu nebylo místo na souvislou travnatou plochu, nahrazuje ji zelená střecha a porůznu vysazená zeleň. Závěsné květináče s rostlinami umocňují pocit soukromí a zjemňují vzhled domu. Přestože se tak dům nachází ve stísněné městské lokalitě, poskytuje svým obyvatelům luxusní útočiště jako stvořené k trávení ničím nerušených teplých dnů.

Na návštěvě v interiéru

Kulatý dům vklíněný mezi vzrostlé stromy nešetří inspirativními výhledy do svěží zeleně. Ta tak prostupuje přímo do interiéru, kterému dodává zvláštní kouzlo. To samé platí pro vodní prvek. Interiér je zařízený v minimalistickém stylu a vévodí mu přírodní odstíny. Ještě více tak splývá se svým bezprostředním okolím. S nádechem stylu etno vzniká i uvnitř dokonalé prostředí určené k práci i odpočinku. Díky velkým terasám a proskleným plochám se příjemně stírá rozdíl mezi tím, co je uvnitř, a co venku.

V Singapuru tak navzdory omezeným rozměrům vzniklo velice působivé bydlení, které se stává dokonalým útočištěm nejen za horkých letních dnů.

Foto: Marc Tey, Rayden Ong
Zdroj: wallflower.com.sg

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock