Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Majitelka má Provence kousek za Prahou

Při výběru vhodného bydlení budete možná nuceni k různým kompromisům, a je jen čistě na vás jak k nim přistoupíte. Interiérová designérka Alena Černická se jen tak svých představ o ideálním bydlení vzdát nechtěla,  a díky tomu dokázala vytvořit z původního téměř 100 let starého domu místo, kde se snoubí historie se stylem.

Při výběru vhodného bydlení budete možná nuceni k různým kompromisům, a je jen čistě na vás jak k nim přistoupíte. Interiérová designérka Alena Černická se jen tak svých představ o ideálním bydlení vzdát nechtěla, a díky tomu dokázala vytvořit z původního téměř 100 let starého domu místo, kde se snoubí historie se stylem.

Dispozice domu

Dům disponuje velkorysou rozlohou, díky které je v něm zajištěn maximální komfort a soukromí i pro vícečlennou rodinu. Jeho obytná plocha je 500 m2, díky čemuž může na každém z pater poskytnou prostor pro několik místností. V přízemí se nachází vstupní hala, která vede do otevřeného prostoru, ve kterém se rozkládá kuchyně, jídelna i obývací pokoj. Pro absolutní komfort je zde také umístěna prostorná koupelna s toaletou. Jedním z velmi zajímavých prvků je kuchyňská linka s pultem složená z palet, které jsou natřené na bílo a patří k tomu vybavení, které pochází přímo z dílny majitelky. Díky nim je v kuchyni zajištěn úložný prostor, který je velmi jednoduše a efektivně doplněn o police a háčky na kuchyňské náčiní. V obývacím pokoji s jídelnou pak můžeme vidět spoustu dalších předmětů, které mimo svou dekorační funkci zajišťují i úložný prostor nebo místo pro relaxaci a odpočinek. 

Praktické využití dekorací

Jedním z příkladů pro tyto předměty pak může být konfereční stůl, který slouží také jako místo pro noviny a tiskopisy nebo retro rádio, které mimo dekoraci funguje také jako osvětlení pracovního stolu. V první patře, které je přízemím spojeno masivním dřevěným schodištěm se pak nachází další prostorná koupelna spolu s dětským pokojem sloužícím také jako herna a ložnicí. Ta je navíc prakticky doplněna o šatnu, a tak mají majitelné zajištěný veškerý praktický komfort i při tak velkorysém prostoru. Chodby pak zdobí majiteli pořízené fotografie z exostických cest. Podkroví pak patří dalším dvou dětským pokojům a ložnici se střešními okny. 

Porušení konvencí

Pojetí interiréru, který majitelka vytvořila stírá všechny konvence moderního bydlení a ukazuje tak, že i při trendech minimalistických interiéru je možnost vytvoření absolutně originálního, praktického a osobního interiéru tak, aby vašim snům a splňoval všechny praktické požadavky. 

Štítky: provence styl
Foto: Tomáš Dittrich

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Místo, kam se rádi vracíme

Odstíny hnědé s motivy východu

Ivanovice

Patrová dřevostavba Easy 102

U MICHELSKÉHO MLÝNA

Praha Business woman

Sledujte nás

Nejčtenější články

Atypický dům v objetí přírody

Rekonstrukce stoletého rodinného domu se stodolou

Černobílý podkrovní byt ve Švédsku

Jednoduchá stodola s ocelovou konstrukcí

Po rekonstrukci je ze starého domu úžasná chata

Namísto bourání raději přístavba

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock