Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Majitelka má Provence kousek za Prahou

Majitelka má Provence kousek za Prahou

Při výběru vhodného bydlení budete možná nuceni k různým kompromisům, a je jen čistě na vás jak k nim přistoupíte. Interiérová designérka Alena Černická se jen tak svých představ o ideálním bydlení vzdát nechtěla, a díky tomu dokázala vytvořit z původního téměř 100 let starého domu místo, kde se snoubí historie se stylem.

Dispozice domu

Dům disponuje velkorysou rozlohou, díky které je v něm zajištěn maximální komfort a soukromí i pro vícečlennou rodinu. Jeho obytná plocha je 500 m2, díky čemuž může na každém z pater poskytnou prostor pro několik místností. V přízemí se nachází vstupní hala, která vede do otevřeného prostoru, ve kterém se rozkládá kuchyně, jídelna i obývací pokoj. Pro absolutní komfort je zde také umístěna prostorná koupelna s toaletou. Jedním z velmi zajímavých prvků je kuchyňská linka s pultem složená z palet, které jsou natřené na bílo a patří k tomu vybavení, které pochází přímo z dílny majitelky. Díky nim je v kuchyni zajištěn úložný prostor, který je velmi jednoduše a efektivně doplněn o police a háčky na kuchyňské náčiní. V obývacím pokoji s jídelnou pak můžeme vidět spoustu dalších předmětů, které mimo svou dekorační funkci zajišťují i úložný prostor nebo místo pro relaxaci a odpočinek. 

Praktické využití dekorací

Jedním z příkladů pro tyto předměty pak může být konfereční stůl, který slouží také jako místo pro noviny a tiskopisy nebo retro rádio, které mimo dekoraci funguje také jako osvětlení pracovního stolu. V první patře, které je přízemím spojeno masivním dřevěným schodištěm se pak nachází další prostorná koupelna spolu s dětským pokojem sloužícím také jako herna a ložnicí. Ta je navíc prakticky doplněna o šatnu, a tak mají majitelné zajištěný veškerý praktický komfort i při tak velkorysém prostoru. Chodby pak zdobí majiteli pořízené fotografie z exostických cest. Podkroví pak patří dalším dvou dětským pokojům a ložnici se střešními okny. 

Porušení konvencí

Pojetí interiréru, který majitelka vytvořila stírá všechny konvence moderního bydlení a ukazuje tak, že i při trendech minimalistických interiéru je možnost vytvoření absolutně originálního, praktického a osobního interiéru tak, aby vašim snům a splňoval všechny praktické požadavky. 

Štítky: provence styl
Foto: Tomáš Dittrich

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock