Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Komplex dvou rodinných domů na břehu jezera

Komplex dvou rodinných domů na břehu jezera

Do úchvatného prostředí Národního parku Tucholské bory na severu Polska příjemně zapadly dva rodinné domy, které mají výhled přímo na jezero. Zajímavě zasazené do mírně svažitého pozemku a obklopené vzrostlými břízami a vrbami představují působivé bydlení uprostřed překrásné přírody.

Park tvoří lesy, louky, jezera a rašeliniště. Nachází se v největším zalesněném území Polska, které krášlí na jednadvacet jezer. Zajímavostí je, že oblast v okolí parku Tucholské bory byla formována skandinávským ledovcem, tudíž se rozkládá v písčitých rovinách. Právě v této podmanivě krásné krajině vznikl komplex dvou rodinných domů.

Domy splývající s přírodou

Oba domy vyrostly v těsné blízkosti jezera, na které mají oslnivý výhled. Cloní jej pouze štíhlá těla vzrostlých stromů, která obytnému komplexu pomáhají více splynout se svým okolím. Poskytují také dostatek soukromí majitelům obou domů. Ty vznikly podle návrhu architektů z Maka Studia, které je známé navrhováním poctivé, autentické a originální architektury. Vytvářejí inspirativní projekty odrážející osobnost majitelů, což je také příklad dvou rodinných domů postavených na břehu jezera.

Bydlení na svažitém pozemku

Architekti přistoupili k projektu dvou domů netradičním způsobem, přičemž zkombinovali představy majitelů s nadčasovou estetikou a charakterem místa. Nové bydlení u jezera zaujímá plochu o velikosti 420 m2. Svažitý pozemek byl pro architekty opravdovou výzvou. Celkový koncept spočívá v obrácení noční a denní zóny. Noční zóna je v tomto případě situována níže než denní. Komplex dvou domů využívá přirozené topografie a doslova protéká okolím. Díky tomu je obytný prostor výše a obyvatelům domů se naskýtají velkorysejší výhledy na jezera. Pomocí přírodních, ušlechtilých materiálů, jako je dřevo, kámen nebo cihla, splývají oba domy s okolím a přirozeným způsobem je doplňují. Na místech vchodů jsou odkryta pouze průčelí budov. Podzemní podlaží se otevírá směrem k jezeru, díky přírodní bariéře terénu byla oddělena soukromá zóna zahrad.

Komplex dvou rodinných domů na břehu jezera

Světlé a prostorné interiéry

Oba domy představují zajímavou souhru různorodých materiálů, oba také díky velkým proskleným plochám působí neobyčejně křehkým dojmem. Díky velkým oknům jsou jejich interiéry přirozeně světlé a s ohledem na minimalistický styl velice prostorné a vzdušné. Oba domy disponují originálními terasami osvěženými zelení. Zahrady kolem nich jsou moderní, objevují se v nich zejména traviny a nízké keře. Vizuálně poněkud přísný komplex obou domů zjemňují koruny vzrostlých stromů.

V úchvatné krajině rozprostírající se na severu Polska tak vznikly dva originální domy, jejichž největší předností jsou překrásné výhledy na jezero. Zaujmou svou osobitou architekturou i tím, jak přirozeně protékají přírodou.

Zdroj: maka.studio

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock