Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Interiér mezonetového bytu

Interiér mezonetového bytu

Mezonetový byt ve střešní nástavbě bytového domu z 50-tých let v širším centru Bratislavy. Originální prostorové řešení a přidaná hodnota v podobě dvou střešních teras.

Byt s užitnou plochou 130 m2 se nachází v širším centru Bratislavy. Obývá ho mladá čtyřčlenná rodina. První podlaží je dispozičně řešeno jako třípokojový byt s kompletním zázemím a příslušenstvím.

Druhé podlaží je přidanou hodnotou, která kromě bonusových obytných prostor nabízí také dvě terasy o stejné výměře cca 20 m. Změny v dispozici oproti původnímu návrhu byly zaměřeny hlavně na navýšení úložných kapacit a přeskupení horního podlaží. Účelem bylo vytvoření samostatné rodičovské části z příslušenstvím v návaznosti na jihozápadní terasu. Druhá terasa je přístupná jednodušší přímo z galerie nad schody.

Interiér mezonetového bytu

Jelikož mezi návrhem interiéru a jeho dokončením uběhlo poměrně hodně času, s klientem proběhlo k jednotlivým částem interiéru mnoho diskusí. Díky nim se několikrát změnila koncepce různých prvků interiéru, ale v konečném důsledku to pozitivně ovlivnilo výslednou podobu bytu.

Materiály byly ponechány, pokud to bylo možné v původním znění. Na dolním podlaží je přiznán železobetonový strop a štítová stěna v obývacím pokoji je jen nahrubo omítnuta na zesílené akustické izolace. Surové povrchy betonu a hrubé omítky jsou doplněny sádrovými omítkami a dubovou podlahou, která dominuje celému prostoru s výjimkou spodní koupelny a WC. Barevná škála použitá v interiéru je až na pár barevných akcentů neutrální: bílá, béžová, šedá a černá.

Štítky: mezonet
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Zdroj: idealarch.sk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock