Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Interiér mezonetového bytu

Interiér mezonetového bytu

Mezonetový byt ve střešní nástavbě bytového domu z 50-tých let v širším centru Bratislavy. Originální prostorové řešení a přidaná hodnota v podobě dvou střešních teras.

Byt s užitnou plochou 130 m2 se nachází v širším centru Bratislavy. Obývá ho mladá čtyřčlenná rodina. První podlaží je dispozičně řešeno jako třípokojový byt s kompletním zázemím a příslušenstvím.

Druhé podlaží je přidanou hodnotou, která kromě bonusových obytných prostor nabízí také dvě terasy o stejné výměře cca 20 m. Změny v dispozici oproti původnímu návrhu byly zaměřeny hlavně na navýšení úložných kapacit a přeskupení horního podlaží. Účelem bylo vytvoření samostatné rodičovské části z příslušenstvím v návaznosti na jihozápadní terasu. Druhá terasa je přístupná jednodušší přímo z galerie nad schody.

Interiér mezonetového bytu

Jelikož mezi návrhem interiéru a jeho dokončením uběhlo poměrně hodně času, s klientem proběhlo k jednotlivým částem interiéru mnoho diskusí. Díky nim se několikrát změnila koncepce různých prvků interiéru, ale v konečném důsledku to pozitivně ovlivnilo výslednou podobu bytu.

Materiály byly ponechány, pokud to bylo možné v původním znění. Na dolním podlaží je přiznán železobetonový strop a štítová stěna v obývacím pokoji je jen nahrubo omítnuta na zesílené akustické izolace. Surové povrchy betonu a hrubé omítky jsou doplněny sádrovými omítkami a dubovou podlahou, která dominuje celému prostoru s výjimkou spodní koupelny a WC. Barevná škála použitá v interiéru je až na pár barevných akcentů neutrální: bílá, béžová, šedá a černá.

Štítky: mezonet
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Interiér mezonetového bytu
Zdroj: idealarch.sk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock