Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Hravý dům v odvážné kombinaci barev, které nejsou trendy

Hravý dům v odvážné kombinaci barev, které nejsou trendy

Point Lonsdale je pobřežní městečko ležící v jihovýchodní části poloostrova Bellarine ve státě Viktoria v Austrálii. Učarovalo manželům se dvěma malými chlapci, kteří zatoužili po barevném a hravém bydlení, které by dokonale odráželo jejich styl.

Nezvyklé výzvy se chopila Jane Macrae, zakladatelka společnosti Nine Muses Design, pro niž bylo navrhování takového domu opravdovou zábavou. Nechala se inspirovat písní Funhouse od americké popové a R&B zpěvačky Pink a pod rukama jí tak postupně vznikal návrh plný barev a originálních řešení.

Barevný dům se třemi pavilony

Tento Funhouse, jak jej Jane začala nazývat, sestává ze tří různorodých svazků. Rozděluje je oranžová barva okapů a spojuje zelená barva pergoly. Namísto svodu jsou jako výrazný vizuální prvek zvoleny dešťové řetězy, které jsou japonskou alternativou k okapovým rourám. Každá ze tří zón v domě plní odlišnou funkci. Jedna z nich je určena pro manžele Emmu a Luise, druhá je pro chlapce a třetí je centrální zónou, ve které se schází celá rodina i s případnými hosty. Výsledkem je barevný a funkční rodinný dům, který doplňuje dvůr orientovaný na sever. Výhled na něj poskytuje obytná část domu sestávající z jídelny a kuchyně propojených s obývacím pokojem. Toto propojení bylo pro obyvatele domu velice důležité. Manželé rádi vaří a v kuchyni tráví hodně času, proto se nechtěli připravit o napojení tohoto významného prostoru na další místnosti. O tom svědčí také nápadité námořnické okénko, kterým lze dohlédnout do předsíně.

Bydlení s důrazem na prostor

Lokalitu Point Lonsdale si manželé vybrali mimo jiné proto, aby sobě i svým dětem dopřáli život plný slunce, pláží a surfování. Barevný dům do tohoto kontextu skvěle zapadá. Je originální, svěží, hravý a příjemně prostorný. Všichni mohou trávit čas pospolu, ale každý si zde najde svůj koutek, pokud chce trávit chvíle o samotě. Dům tak beze zbytku odráží životní styl manželů, a to za rozumnou cenu. Klade důraz na komunikaci jednotlivých členů této aktivní domácnosti a také na kvalitu prostoru. Cenově dostupný byl také použitý materiál, vhod přišla i rychlá a snadná instalace. Vznikl tak kvalitně a efektivně zařízený rodinný dům propojený se slunnou zahradou a přizpůsobitelný rostoucím dětem.

Hravý dům v odvážné kombinaci barev, které nejsou trendy
Foto: Matthew Gudykunst

Originální interiér barevného domu

Ačkoliv je půdorys domu nevelký, stropy jsou vysoké. Interiér domu tudíž působí vizuálně mnohem větší. Také dětské pokoje představují zajímavou hru s prostorem. K odpočinku zde slouží loftové postele, pod nimiž vzniklo místo pro hraní. Koupelny pro chlapce jsou obloženy bílými keramickými dlaždicemi. Pás jasně žlutých dlaždic vymezuje osobní oblast každého chlapce a tato svěží barva pokračuje dál na strop. Koupelnu krášlí také dlaždice s pixelovým designem pod oknem. Materiál v interiéru byl inspirován průmyslovými budovami, design chytře využívá omezený rozpočet. Podlahy ve vstupní hale, kuchyni a ložnicích jsou z leštěného betonu, zatímco dřevěné podlahy v obývacím a jídelním prostoru příjemně hřejí. Překližkové obložení, které je součástí vstupu, se odráží v kuchyňských a obývacích skříních. Výrazné oranžové přepážky a žlutá koupelna pak odkazují na lásku klientů k pop-artu.

Dům propojený se zahradou

Velkou devizou domu je spojení s venkovním prostředím. Zajišťuje je prosklení od podlahy ke stropu v obývací a jídelní zóně, ale také střídavě umístěná okna v ložnicích. Manželé si přáli, aby přední pohled působil uměleckým dojmem, což se podařilo. Většina oken je umístěna tak, aby dovnitř dostala co nejvíce slunečních paprsků. Menší okna rámují jednotlivé výhledy a poskytují zajímavý světelný i vizuální dojem. V interiéru je působivým způsobem doplňují vnitřní průhledy, obrazy a zrcadla. Svěže zařízený interiér plynule navazuje na neméně svěží exteriér, který je obzvláště pro děti pokračováním jejich barevného království.

V australském pobřežním městečku tak vyrostl dům plný barev, které vlastně nejdou dohromady a trendy už nejsou dobrých patnáct let... Přesto je velice příjemný, veselý a hravý. Svým majitelům a jejich dětem tak poskytuje originální bydlení, které je nadčasové a svěží.

Foto: Matthew Gudykunst
Zdroj: www.ninemusesdesign.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock