Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Horský dům

Horský dům

Výhled do nádherné krajiny na okolní lesy a kopce. Ten si mohou užívat majitelé domu, do kterého se dnes podíváme. Dům je postaven v lyžaři oblíbené destinaci Manigod na východě Francie. Zvenčí i zevnitř je obložen dřevem a dýchá poklidnou atmosférou.

Oceněný projekt

Tento dům vyprojektovalo zkušené architektonické studio Razavi, které má svou pobočku nejen ve Francii, ale také v New Yorku nebo v Londýně. Za návrh tohoto domu dokonce získali ocenění Archilovers Best Project 2017. A není se čemu divit. Stavba patří mezi velmi originální projekty, které svým designem opravdu zaujmou.

Při návrhu bylo nutné zohlednit umístění domu. V horských oblastech je při projektování stavby potřeba dbát na místní architekturu, přírodní ráz krajiny i kopcovitý terén pro výstavbu. To vše museli vzít architekti ze studia Razavi v potaz. Každý detail domu musel být dobře promyšlen. Výška i šířka budovy vůči sklonu střechy, stavební materiály, velikosti oken, to vše muselo být zkontrolováno, jestli odpovídá předpisům a normám. Podobnost budov v dané lokalitě je nápadná. Avšak stále dává prostor pro zajímavé řešení.

Při návrhu zkoumali místní architekturu

Aby se architekti při návrhu domu vyhnuli stereotypu, věnovali velkou pozornost analýze a studii historických budov, především v lokalitě stavby. Snažili se vtisknout domu punc originality i přes všechna omezení, která měli. Zkoumali místní kulturu a soustředili se rovněž na specifické požadavky majitele. Všechny poznatky spojili v konečném návrhu. Snahou bylo vyhnout se všem umělým, nebo naopak velmi zastaralým prvkům a zároveň zajistit aby byla budova kompatibilní s okolím a zároveň splňovala požadavky na kvalitní moderní bydlení.

Dům je rozdělen na tři patra. V přízemí je hlavní vstup a zastřešená garáž pro auta. Neobvyklé je umístění kuchyně s jídelním stolem až v podkroví domu, na galerii. Druhá strana podkroví umožňuje příjemné posezení na zastřešeném balkoně. Úžasný výhled poskytuje velká prosklená stěna v obývacím pokoji. Posezení na křeslech i lehátku si mohou majitelé užít za hřejivého tepla krbu.  

Zdroj: studiorazavi.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock