Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům jako oáza v Randall Street

Dům jako oáza v Randall Street

Randall Street se nachází na západním pobřeží USA, v San Franciscu. V jednom z nejkrásnějších a turisty nejvyhledávanějších měst se nachází i moderně zařízený dům, který dnes společně navštívíme. Obklopený městskou zástavbou přece jen nabízí kousek oázy pro potěchu duše.

Oáza ve městě

Proměny domu v Randall Street se chopili architekti ze studia Yamar Design. Na přání klientů se zde pokusili vytvořit otevřené a vzdušné bydlení plné světla, které by připomínalo oázu ve městě. Díky smyslu pro funkčnost i fantazii se však architektům povedlo ještě mnohem více. A vzniklo tak minimalistické bydlení, které se nebojí odvážných vzorů, barev a jejich kombinací.

Úchvatná terasa s romantickými prvky

Dům v Randall Street je opravdovou oázou uprostřed šedé zástavby, a to především díky absolutně úchvatné terase, která je oslavou dřeva, rostlin, slunce i nočního osvětlení. Při posezení na této terase obklopené přírodou a z každé strany kryté před zraky sousedů dřevěnou zábranou by vás snad ani nenapadlo, že bydlíte v jinak rušném San Franciscu. Venkovní světla, hořící krb a rostliny svobodomyslně rozeseté kolem přinášejí na terasu opravdu okouzlující romantickou atmosféru. Celkové sepětí s přírodou, vzdušnost a propojenost celého prostoru směle zvýrazňují i velká francouzská okna v průčelí domu.

Dům jako oáza v Randall Street

Nápadité i strohé prvky v interiéru

Architekti se v interiéru snažili o jistou vyváženost. V jednotlivých místnostech použité odvážnější prvky tak zklidňují čisté linie nábytku a střídmost doplňků. Chodbě propojující pokoje tak vévodí bílá barva, dřevité tóny a sklo – minimalistický trend pak dotváří obraz vyvedený ve stejném duchu. Také obě koupelny představují jednoduchý styl s dotekem luxusu. V jedné z nich převažuje bílá barva kontrastující s dlaždicemi v jemně tyrkysové. Mají podobu pláství medu a tento zajímavý motiv se v menších obměnách opakuje i v kuchyni a v dětském pokoji. V kuchyni, dětském, ale i obývacím pokoji popustili architekti uzdu své fantazie mnohem více. Kuchyň je opravdovým designovým výstřelkem nejen díky již zmíněné mozaice z medových pláství, ale i spolu s vestavěnými poličkami, originálními závěsnými lampami i elegantními barovými židlemi. Převládá zde sice pro kuchyň typická bílá barva, ale o to více mohou vyniknout další přítomné barvy a materiály.

Dům jako oáza v Randall Street

Moderní dům plný geometrických vzorů

Medové plástve a obecně geometrické vzory dodávají osobitost i dětskému a obývacímu pokoji. V dětském pokoji laděném do bílé, modré a šedé barvy nechybí dotek světlého dřeva a hravost architektů se tu stupňuje na maximum. Pozadu nezůstává ani obývací pokoj se sytě modrou pohovkou a konferenčním stolkem, kterému opět geometrie není cizí.

Krása i funkčnost v jednom

Po celém domě se tak důmyslně rozebíhá snaha architektů vsadit na originální vybavení, které bude funkční a přitom na sebe ihned strhne pozornost. Té si však přece jen nejvíce uzurpuje překrásná a přitom soukromí střežící terasa, bez které by tahle městská oáza nikdy nedostála svému jménu.

Zdroj: yamamardesign.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock