Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům jako most

Dům jako most

Dům, který nyní navštívíme alespoň virtuální cestou, je ukázkou toho, že v architektuře není nic nemožné. Tento originální dům vypadá jako prosklený most spojující dva břehy řeky. Zaujme svým podélným tvarem, ale i bydlením, které připomíná jeden velký ateliér.

Za velice netradičním vzhledem domu nad řekou stojí ateliér BIO-architects. Tento projekt se pro architekty i majitele stal neočekávaným rozhodnutím. Jak ale říkají, pro úspěch je třeba vystoupit ze své komfortní zóny.

Dům mezi břehy

V tomto případě myšlenku domu na klasickém pozemku vystřídala odvážná hra konstrukce mezi dvěma břehy. Celá konstrukce přitom byla vyrobena ze dřeva, dům tak o to více splývá s okolní přírodou. Jako by se vznášel přímo nad řekou a suploval tak chybějící most. Toto netradiční řešení sice nebylo jednoduché, ve výsledku však vytvořilo naprosto úchvatný domov.

Dům jako most
Foto: Ivan Ovchinnikov

Bydlení nad řekou

V interiéru vznikla zóna formovaná vnější strukturou, která poskytuje otevřený prostor určený pro kreativní činnosti. Proto zde nechybí  hudební nástroj či koutek, ve kterém se hrají šachy. V podlouhlém otevřeném prostoru se nachází kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Celek půvabně ohraničují sněhobílé závěsy, které se v případě potřeby postarají o dostatek soukromí. V patře se nacházejí ložnice s koupelnami.

Přečtěte si také

Dům s betonovou fasádou obklopený lesy

Než vznikl projekt netradičního rodinného domu, majitelé vyslovili přání, že by chtěli dům s moderními materiály a blízký kontakt s okolní přírodou. Architekti tedy přišli s myšlenkou použití betonu…

Křehký domov

Už kvůli svému originálnímu umístění působí tento dům křehkým dojmem. Napomáhají k tomu velké prosklené plochy, které jej propojují s okolní krajinou. Své dělá také dojem, jako by se dům nad řekou vznášel. Také jeho interiér působí velice křehce, ať už kvůli zmíněným romantickým závěsům či vzdušnému minimalistickému stylu. Svou křehkostí zaujme i nábytek. Černobílou paletu barev prohřívají béžové akcenty a také překrásné výhledy do přírody.

Dům nad řekou nabízí něco nového v každém ročním období. S okolní krajinou však nejlépe splývá, když břehy, které spojuje, zasype první sníh. Spolu s korunami stromů a zamrzlou řekou vytvoří opravdu úchvatnou kompozici.

Foto: Ivan Ovchinnikov
Zdroj: www.bio-architects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Modulový dům pro maminku

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Přineste si jaro domů

Prefabrikovaný prázdninový dům v Hudson Valley

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock