Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům jako most

Dům jako most

Dům, který nyní navštívíme alespoň virtuální cestou, je ukázkou toho, že v architektuře není nic nemožné. Tento originální dům vypadá jako prosklený most spojující dva břehy řeky. Zaujme svým podélným tvarem, ale i bydlením, které připomíná jeden velký ateliér.

Za velice netradičním vzhledem domu nad řekou stojí ateliér BIO-architects. Tento projekt se pro architekty i majitele stal neočekávaným rozhodnutím. Jak ale říkají, pro úspěch je třeba vystoupit ze své komfortní zóny.

Dům mezi břehy

V tomto případě myšlenku domu na klasickém pozemku vystřídala odvážná hra konstrukce mezi dvěma břehy. Celá konstrukce přitom byla vyrobena ze dřeva, dům tak o to více splývá s okolní přírodou. Jako by se vznášel přímo nad řekou a suploval tak chybějící most. Toto netradiční řešení sice nebylo jednoduché, ve výsledku však vytvořilo naprosto úchvatný domov.

Dům jako most
Foto: Ivan Ovchinnikov

Bydlení nad řekou

V interiéru vznikla zóna formovaná vnější strukturou, která poskytuje otevřený prostor určený pro kreativní činnosti. Proto zde nechybí  hudební nástroj či koutek, ve kterém se hrají šachy. V podlouhlém otevřeném prostoru se nachází kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Celek půvabně ohraničují sněhobílé závěsy, které se v případě potřeby postarají o dostatek soukromí. V patře se nacházejí ložnice s koupelnami.

Přečtěte si také

Přízemní dům se zimní zahradou

Architektonické studio Rosa – architekt navrhlo moderní přízemní dům s venkovním bazénem a zimní zahradou na rovinatém a úzkém pozemku, který zdánlivě neposkytuje prostor pro invenci. S trochou…

Křehký domov

Už kvůli svému originálnímu umístění působí tento dům křehkým dojmem. Napomáhají k tomu velké prosklené plochy, které jej propojují s okolní krajinou. Své dělá také dojem, jako by se dům nad řekou vznášel. Také jeho interiér působí velice křehce, ať už kvůli zmíněným romantickým závěsům či vzdušnému minimalistickému stylu. Svou křehkostí zaujme i nábytek. Černobílou paletu barev prohřívají béžové akcenty a také překrásné výhledy do přírody.

Dům nad řekou nabízí něco nového v každém ročním období. S okolní krajinou však nejlépe splývá, když břehy, které spojuje, zasype první sníh. Spolu s korunami stromů a zamrzlou řekou vytvoří opravdu úchvatnou kompozici.

Foto: Ivan Ovchinnikov
Zdroj: www.bio-architects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock