Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěný dům uprostřed lesa z touhy po blízkosti přírody

Dřevěný dům uprostřed lesa z touhy po blízkosti přírody

Rodiče a jejich děti zatoužili po bydlení v náruči přírody. Rozhodli se splnit si svůj sen, a tak se jejich domovem stal dřevěný dům u lesa, který se nachází daleko od shonu velkoměsta. Nachází se v poklidném zákoutí Varšavy a splňuje požadavky moderní doby.

Projekt vznikl z touhy po propojení bydlení s přírodou. To mělo být přirozené, funkční a minimalistické. Interiérový design vznikl pod taktovkou studia CudnieBosko, které vytváří interiéry na míru šité majitelům.

Dům propojený s přírodou

Dům u lesa zaujímá rozlohu o velikosti 120 m2 a hlavní roli v něm hraje dřevo. Srdcem domova je velký jídelní stůl a prostor kolem něj. Právě zde se odehrává rodinný a společenský život. Majitelka totiž moc ráda vaří a hýčká chuťové pohárky svých příbuzných a přátel. Na jídelní část plynule navazuje kuchyně v působivé antracitové barvě. Doplňuje ji praktický a estetický kuchyňský poloostrov. Nedaleko se nachází obývací pokoj, který plynně navazuje na jídelní a kuchyňskou část. Sestává z komfortní sedací soupravy a konferenčního stolku s nádechem stylu retro. Podobně jako do ostatních částí domu přinášejí i sem dostatek přirozeného světla velká okna s grafitově šedými rámy. Barevně navazují na další prvky v interiéru a dodávají mu na působivém dramatickém rázu. Zároveň poskytují překrásné výhledy do přírody.

Dřevěný dům uprostřed lesa z touhy po blízkosti přírody
Foto: Kamila Markiewicz-Lubańska

Bydlení s použitím přírodních materiálů

Nad krbem pokrytým bílými dlaždicemi je situováno mezipatro, do nějž lze vystoupat po dřevěných schodech. Nachází se zde dětská herna a ložnice rodičů. Také tady se ke slovu dostává minimalistický styl. V ložnici byl kladen důraz zejména na její útulnost a ničím nerušenou atmosféru. Příjemně v ní vyniká přirozená krása dřeva a také obraz zavěšený nad čelem velké postele. Přírodní materiály a barvy o sobě dávají vědět rovněž v koupelně. Podlahy jsou tu pokryty dlaždicemi imitujícími lámaný kámen. Stěnu ve sprše pak zdobí půvabná mozaika z polských oblázků. Celému domu tak dominují přírodní materiály, které zastupuje především dřevo a kámen. Právě použití přírodních materiálů a koncept celého interiéru činí odpočinek v tomto domě každodenním rituálem.

Přečtěte si také

Zemité barvy a přírodní materiály interiéru sluší

Návrat k přírodě. Tak by se dal nazvat byt ve Švédsku, který je kompletně zařízen v přírodním stylu. Hýří zemitými odstíny, dřevem a proutím. Z obyčejného bytu se stalo přirozené, bezstarostné místo…

Vřelá atmosféra v interiéru

Každý si zde najde své místo pro vychutnání si chvilky s knihou a dobrou kávou. Požitek z ní umocňují výhledy do náruče lesa, která je proměnlivá jako počasí. Živá příroda je zastoupena i v interiéru. Krášlí jej řada svěžích pokojových rostlin, které svou sytou zelení prohřívají antracitový nádech bydlení. Místnosti jsou plné přirozeného světla a inspirativních přírodních obrazů. Jsou prostorné, vizuálně čisté a příjemně minimalisticky zařízené. Díky tomu mohou plně vyniknout použité materiály a barvy. Vedle vysoce kvalitního nábytku zde zaujmou také designová svítidla, mísy a vázy. Velkou roli v interiéru hrají rovněž textilie. Designovou perličku představuje stojan na umyvadlo v koupelně, který efektně propojuje krásu, originalitu a funkčnost.

Dřevěný dům uprostřed lesa nabízí prostor, světlo i styl. Přibližuje své obyvatele přírodě a učí je vážit si jejích produktů. Daleko od shonu velkoměsta působí jako oáza plná dřeva a svěží zeleně.

Foto: Kamila Markiewicz-Lubańska
Zdroj: www.cudniebosko.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Villa Sardinie

Refresh u Matěje

Krásná Černá "Black&Oak" kuchyně

Nadčasová petrolejová kuchyně "Turquoise" v Anglickém stylu

Pracovna, Jarov

Moderní dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Půvabná roubenka s plastovým šindelem

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Dům na kopci s úžasným výhledem

Velkoryse prosklený dům u Tiché Orlice

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock