Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěný dům uprostřed lesa z touhy po blízkosti přírody

Dřevěný dům uprostřed lesa z touhy po blízkosti přírody

Rodiče a jejich děti zatoužili po bydlení v náruči přírody. Rozhodli se splnit si svůj sen, a tak se jejich domovem stal dřevěný dům u lesa, který se nachází daleko od shonu velkoměsta. Nachází se v poklidném zákoutí Varšavy a splňuje požadavky moderní doby.

Projekt vznikl z touhy po propojení bydlení s přírodou. To mělo být přirozené, funkční a minimalistické. Interiérový design vznikl pod taktovkou studia CudnieBosko, které vytváří interiéry na míru šité majitelům.

Dům propojený s přírodou

Dům u lesa zaujímá rozlohu o velikosti 120 m2 a hlavní roli v něm hraje dřevo. Srdcem domova je velký jídelní stůl a prostor kolem něj. Právě zde se odehrává rodinný a společenský život. Majitelka totiž moc ráda vaří a hýčká chuťové pohárky svých příbuzných a přátel. Na jídelní část plynule navazuje kuchyně v působivé antracitové barvě. Doplňuje ji praktický a estetický kuchyňský poloostrov. Nedaleko se nachází obývací pokoj, který plynně navazuje na jídelní a kuchyňskou část. Sestává z komfortní sedací soupravy a konferenčního stolku s nádechem stylu retro. Podobně jako do ostatních částí domu přinášejí i sem dostatek přirozeného světla velká okna s grafitově šedými rámy. Barevně navazují na další prvky v interiéru a dodávají mu na působivém dramatickém rázu. Zároveň poskytují překrásné výhledy do přírody.

Dřevěný dům uprostřed lesa z touhy po blízkosti přírody
Foto: Kamila Markiewicz-Lubańska

Bydlení s použitím přírodních materiálů

Nad krbem pokrytým bílými dlaždicemi je situováno mezipatro, do nějž lze vystoupat po dřevěných schodech. Nachází se zde dětská herna a ložnice rodičů. Také tady se ke slovu dostává minimalistický styl. V ložnici byl kladen důraz zejména na její útulnost a ničím nerušenou atmosféru. Příjemně v ní vyniká přirozená krása dřeva a také obraz zavěšený nad čelem velké postele. Přírodní materiály a barvy o sobě dávají vědět rovněž v koupelně. Podlahy jsou tu pokryty dlaždicemi imitujícími lámaný kámen. Stěnu ve sprše pak zdobí půvabná mozaika z polských oblázků. Celému domu tak dominují přírodní materiály, které zastupuje především dřevo a kámen. Právě použití přírodních materiálů a koncept celého interiéru činí odpočinek v tomto domě každodenním rituálem.

Přečtěte si také

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Pokud se vám zalíbilo masivní dřevo a chcete jeho krásu spojit s účinností podlahového topení, nemusíte se svého snu vzdávat. Stačí vybrat vhodnou dřevinu, podlahovinu a také zachovat konkrétní…

Vřelá atmosféra v interiéru

Každý si zde najde své místo pro vychutnání si chvilky s knihou a dobrou kávou. Požitek z ní umocňují výhledy do náruče lesa, která je proměnlivá jako počasí. Živá příroda je zastoupena i v interiéru. Krášlí jej řada svěžích pokojových rostlin, které svou sytou zelení prohřívají antracitový nádech bydlení. Místnosti jsou plné přirozeného světla a inspirativních přírodních obrazů. Jsou prostorné, vizuálně čisté a příjemně minimalisticky zařízené. Díky tomu mohou plně vyniknout použité materiály a barvy. Vedle vysoce kvalitního nábytku zde zaujmou také designová svítidla, mísy a vázy. Velkou roli v interiéru hrají rovněž textilie. Designovou perličku představuje stojan na umyvadlo v koupelně, který efektně propojuje krásu, originalitu a funkčnost.

Dřevěný dům uprostřed lesa nabízí prostor, světlo i styl. Přibližuje své obyvatele přírodě a učí je vážit si jejích produktů. Daleko od shonu velkoměsta působí jako oáza plná dřeva a svěží zeleně.

Foto: Kamila Markiewicz-Lubańska
Zdroj: www.cudniebosko.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Bioplynová stanice do vašeho domova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock