Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěný dům uprostřed lesa z touhy po blízkosti přírody

Dřevěný dům uprostřed lesa z touhy po blízkosti přírody

Rodiče a jejich děti zatoužili po bydlení v náruči přírody. Rozhodli se splnit si svůj sen, a tak se jejich domovem stal dřevěný dům u lesa, který se nachází daleko od shonu velkoměsta. Nachází se v poklidném zákoutí Varšavy a splňuje požadavky moderní doby.

Projekt vznikl z touhy po propojení bydlení s přírodou. To mělo být přirozené, funkční a minimalistické. Interiérový design vznikl pod taktovkou studia CudnieBosko, které vytváří interiéry na míru šité majitelům.

Dům propojený s přírodou

Dům u lesa zaujímá rozlohu o velikosti 120 m2 a hlavní roli v něm hraje dřevo. Srdcem domova je velký jídelní stůl a prostor kolem něj. Právě zde se odehrává rodinný a společenský život. Majitelka totiž moc ráda vaří a hýčká chuťové pohárky svých příbuzných a přátel. Na jídelní část plynule navazuje kuchyně v působivé antracitové barvě. Doplňuje ji praktický a estetický kuchyňský poloostrov. Nedaleko se nachází obývací pokoj, který plynně navazuje na jídelní a kuchyňskou část. Sestává z komfortní sedací soupravy a konferenčního stolku s nádechem stylu retro. Podobně jako do ostatních částí domu přinášejí i sem dostatek přirozeného světla velká okna s grafitově šedými rámy. Barevně navazují na další prvky v interiéru a dodávají mu na působivém dramatickém rázu. Zároveň poskytují překrásné výhledy do přírody.

Dřevěný dům uprostřed lesa z touhy po blízkosti přírody
Foto: Kamila Markiewicz-Lubańska

Bydlení s použitím přírodních materiálů

Nad krbem pokrytým bílými dlaždicemi je situováno mezipatro, do nějž lze vystoupat po dřevěných schodech. Nachází se zde dětská herna a ložnice rodičů. Také tady se ke slovu dostává minimalistický styl. V ložnici byl kladen důraz zejména na její útulnost a ničím nerušenou atmosféru. Příjemně v ní vyniká přirozená krása dřeva a také obraz zavěšený nad čelem velké postele. Přírodní materiály a barvy o sobě dávají vědět rovněž v koupelně. Podlahy jsou tu pokryty dlaždicemi imitujícími lámaný kámen. Stěnu ve sprše pak zdobí půvabná mozaika z polských oblázků. Celému domu tak dominují přírodní materiály, které zastupuje především dřevo a kámen. Právě použití přírodních materiálů a koncept celého interiéru činí odpočinek v tomto domě každodenním rituálem.

Přečtěte si také

Kompletní rekonstrukce panelového bytu

Bratislavská Petržalka je charakteristická panelovými bytovými domy, které jsou typické svou limitující dispozicí. Jinak tomu nebylo ani při tomto bytě, kde největší výzvou bylo upravit původní…

Vřelá atmosféra v interiéru

Každý si zde najde své místo pro vychutnání si chvilky s knihou a dobrou kávou. Požitek z ní umocňují výhledy do náruče lesa, která je proměnlivá jako počasí. Živá příroda je zastoupena i v interiéru. Krášlí jej řada svěžích pokojových rostlin, které svou sytou zelení prohřívají antracitový nádech bydlení. Místnosti jsou plné přirozeného světla a inspirativních přírodních obrazů. Jsou prostorné, vizuálně čisté a příjemně minimalisticky zařízené. Díky tomu mohou plně vyniknout použité materiály a barvy. Vedle vysoce kvalitního nábytku zde zaujmou také designová svítidla, mísy a vázy. Velkou roli v interiéru hrají rovněž textilie. Designovou perličku představuje stojan na umyvadlo v koupelně, který efektně propojuje krásu, originalitu a funkčnost.

Dřevěný dům uprostřed lesa nabízí prostor, světlo i styl. Přibližuje své obyvatele přírodě a učí je vážit si jejích produktů. Daleko od shonu velkoměsta působí jako oáza plná dřeva a svěží zeleně.

Foto: Kamila Markiewicz-Lubańska
Zdroj: www.cudniebosko.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock