Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěná přístavba ve skandinávském stylu

Australské architektonické studio FIGR navrhlo řešení, jak zvětšit a zmodernizovat starý dům pomocí úžasné přístavby. Na úzkém pozemku o výměře 210 m2 se musel dům přizpůsobit nejen samotnému pozemku, ale především vzrostlým stromům nebo opatřením proti povodním. I přes řadu omezení vznikl pečlivě promyšlený dům se speciální přístavbou.

Architekt navrhl dům se 3 ložnicemi, 2 koupelnami, obývacím pokojem, jídelnou, kuchyní a otevřeným studiem. Prostory měly být praktické, moderní a především měly doplnit stávající kontext. Speciální konstrukce navržená architekty vytvořila vysoký a otevřený prostor. Pohovka v malém obývacím pokoji je otočena k černému krbu, který je na nízké, na míru vyrobené polici. Tato police se poté mění na lavičku, která vede oběma směry ke dveřím vedoucím na terasu a dvorek. Za gaučem je malá jídelna.

Nesmrtelná kombinace: černá a dřevo

Dřevo na stěnách krásně zdůrazní vysoký strop a vytváří krásné pozadí pro stůl a židle. V kuchyni se našlo místo na ostrůvek s černými akcenty, které dokonale ladí s černými prvky na mezipatru. Chytře umístěný zrcadlový panel nad nábytkem zvětšuje interiér a odráží zeleň ze dvora. Mezipatro je přístupné po původním žebříku, který je sám o sobě dekorativním prvkem a může být během dne zavěšen na zeď, aby nepřekážel. Vnitřní prostor je sázkou na bílé tóny zdí a stropu. Podlaha je vyrobena z průmyslového dřeva, které vypadá velmi přirozeně a elegantně. V obývacím pokoji je také lemována jemným, čistým kobercem ze šedé vlny. Hned za sedačkou je jídelní kout. Jídelní stůl je umístěn přímo vedle velkého okna s černým ocelovým rámem. Jídelna je díky tomu vždy jasná s velkým množstvím denního světla. Ložnice ladí se zbytkem domu.

Velká okna a krásné výhledy

Ratanová postel ladí s přírodními materiály v domě a podlaha má jemný šedý koberec. Na pohodlném výklenku u okna se skvěle relaxuje a je to oblíbený koutek na čtení. Když vejdeme do koupelny, budeme ohromeni. Přímo nad vanou je velké, černě orámované okno s výhledem do zahrady a všudypřítomné zeleně. Představte si, že se koupete ve vaně a nabízí se vám tento krásný výhled. Relaxace je o to příjemnější. Z koupelny také vyzařuje elegantní a luxusní krása díky poutavé krémové podlaze. Za zmínku stojí stropní konstrukce domu, která je velmi jedinečná. Od vchodu jsou dvě stropní sekce, které jsou zkosené. Když se podíváte přímo, uvidíte, že dvě stropní části jsou jako dva čtvercové trojúhelníky lemované dřevem. Návrh využívá jednoduchý přístup, který zbavuje strukturu veškerý zbytečných detailů.

 

Cílem bylo, aby byl návrh skromný a respektoval jeho původní kontext. Tvar přístavby a šikmá střecha odkazují na dům s hravým a moderním vzhledem. Přístavba je vlastně jakési jednoduché vysunutí stávající siluety domu. Aby se zde zachoval odkaz původního, byly cihly z části starého domu znovu použity na podlahu ve dvoře. Původní cihly ze staré budovy byly znovu použity pro novou podlahu ve dvoře. Moderní i původní poskytuje silný kontrast k dřevěným prknům a dřevěným dveřím.

{reklama-0}

 

Zdroj: https://figr.com.au/SILHOUTTE-HYTTE

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Hmyzí hotel pro užitečné pomocníky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock