Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dokonalá proměna domu z katalogu

Dokonalá proměna domu z katalogu

Úkol zněl jasně. Lze dům postavený na základě projektu z katalogu proměnit v moderní a překvapivé bydlení? Ideálně v originálním a eklektickém stylu? Katalogový dům Emil, díky své funkčnosti a jednoduchosti oslovil mnoho zákazníků, ale současným majitelům nevyhovoval. Jeho nová podoba je úžasná.

Údolí Kluczwoda je malebné dolní údolí v Olkuszské pahorkatině, rozprostírající se na délce asi 6 km. V horní části údolí jsou největší jeskyně v Jura Krakowsko-Częstochowska. A právě v této oblasti byl postaven katalogový dům Emil. Dům byl postaven na pozemku s krásným výhledem do krajiny, zcela bez využitého potenciálu.

Stačil zásah architektů, aby se z klasického katalogového domu stal moderní a překvapivý objekt se zajímavou a moderní estetikou, i při zachování původní podoby. Předmětem rekonstrukce byl hotový dům z katalogu o rozloze 220 m2. Dříve byl značně rozdělen příčkami na mnoho malých pokojů. Architekti se rozhodli prostor otevřít a většinu příček v přízemí zrušit. Nahradily je černé ocelové trámy, opírající se o železobetonové sloupy. Změnou uspořádání vzniklo místo pro saunu, pokoj pro hosty, úschovnu kol, tělocvičnu a pracovnu.

Dokonalá proměna domu z katalogu
Foto: Paweł Ulatowski

Dole beton, nahoře dřevo

Rekonstrukce se týkala i vnějšku. Fasády byly očištěny od nepotřebných prvků a pokryty šindelem z modřínového dřeva. Přední vikýř byl změněn na celkové prosklení štítové stěny. Díky tomuto řešení jsou pokoje v prvním patře dobře osvětlené přirozeným denním světlem. V zadní části domu, kde je nejkrásnější výhled do údolí, byla místo malé terasy postavena celoroční prosklená zimní zahrada s jídelním stolem. Ta byla jediným rozšířením původního domu. Interiér domu se vyznačuje dělením celku tak, aby se dva různé styly vzájemně propojily. Přízemí dominuje chladné a moderní zařízení s převahou betonu, zatímco podkroví je zařízeno do vzhledu původních budov této oblasti. Spojením chladného přízemí a teplého podkroví jsou levitující schody v sofistikovaném designu.

Přečtěte si také

Jednoduchá a vizuálně čistá brutalistická stavba

Dechberoucí krajina italského Vezzana se stala místem jako stvořeným pro stavbu netradičního bydlení brutalistického stylu. Architektura drsného betonu vizuálně navazuje na dramaticky vyhlížející…

Dřevo oživené černou podlahou

Interiéry jsou kombinací modernosti a lidové architektury. Tento kontrast je patrný v rozdělení domu. Přízemí je chladné a moderní. Dominuje zde beton, bílá a šedá barva, které jsou skvělým zázemím pro vystavení obrazů a užitého umění. Soukromý prostor, tj. podkroví, má zcela odlišný charakter - je zde teplo a útulno. Smrkové dřevo tu vládne. Je kombinováno s černou podlahou, která narušuje jednotnou barvu interiéru. Celek je doplněn koupelnou z kamene a žulových desek. Ty mají připomínat horskou jeskyni, která se vyskytuje v oblasti, kde leží údolí Kluczwody.

Díky individuálnímu přístupu vznikl projekt šitý na míru. S pomocí interiéru je vyjádřen způsob a styl života jeho majitelů, životní filozofie i jejich temperament. Vysoká úroveň je zaměřena především na detaily, materiály, přírodu a bezprostřední okolí. Proto hlavní roli hrají přírodní materiály jako dřevo, kámen, kov a sklo. Realizace architektů Agnieszka Brzostek ze studia AB Concept Design a Wojciech Gawinowski z Vostok Design

Foto: Paweł Ulatowski
Zdroj: www.conceptdesign.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Moderní dům s výhledem na řeku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock