Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt v eklektickém stylu s dotekem pařížského šarmu

Byt v eklektickém stylu s dotekem pařížského šarmu

Byt navržený architekty z ateliéru WZ je ideálním řešením pro rodinu s dítětem. Eklektický interiér je otevřený a funkční. Mezi mužskými a ženskými prvky existuje elegance, harmonie a rovnováha. Díky použitým materiálům dýchá byt šarmem pařížského činžovního domu.

Eklektický styl v interiérech se těší nebývalé popularitě. K tomu přispívá fakt, že kombinuje různé styly na jednom místě. Proto je snazší navrhnout interiér v eklektickém stylu pro celou rodinu, když můžete pracovat se stylem a vkusem každého jednotlivce. Architekti z kanceláře WZ Studio si vybrali tento styl při navrhování bytu pro rodinu s dítětem. To umožnilo dosáhnout rovnováhy mezi mužskými a ženskými prvky a celek, včetně dětského pokoje, je velmi konzistentní. Design 100 metrového bytu ve Varšavě obohacuje kouzlo pařížských činžovních domů, díky nimž byl vytvořen elegantní a vyvážený interiér s ohledem na funkční potřeby členů domácnosti.

Hodně úložného prostoru

Byt byl navržen s co největším počtem skříní a úložných prostor. Byly provedeny četné demolice, záchod byl odstraněn ze vstupní chodby a celý prostor byl otevřen, aby se obývací pokoj zvětšil. Díky tomu bylo možné umístit do prostoru kuchyňský ostrov. Důležitým předpokladem návrhu bylo velké množství pracovních desek. Vzhledem k tomu, že kuchyně je otevřená do obývacího pokoje, bylo důležité umístit do kuchyně mnoho skříní, aby se nepořádek rychle uklidil.

Byt v eklektickém stylu s dotekem pařížského šarmu
Foto: Artur Jarosz / Trzykropy

Bílá jako základ

Bílá barva byla zvolena jako základní a vytvořila ideální zázemí pro zvolený nábytek a štuky. Bílý strop a stěny opticky zvětšují byt. Bílá byla vybrána i pro kuchyňský nábytek, aby bylo vytvořeno souvislé pozadí pro celý obývací prostor. Jídelna, umístěná mezi kuchyňským koutem a obývacím pokojem, je vybavena jednoduchým stolem z tmavého dřeva doplněným elegantními židlemi. Zajímavým kouskem nábytku je skříňka pod televizí z dob Polské lidové republiky. Byla restaurována a krásně se hodí do celého eklektického konceptu bytu. Detailem pro celé uspořádání jsou zlaté prvky, které jsou zajímavou ozdobou interiéru. Zlatá se objevuje na osvětlení, nábytku a originálních úchytech kuchyňských skříní.

Lahvově zelená je stále modní barva, která se zde objevuje téměř v každé místnosti. Současně dává eleganci a do interiéru vnáší mužský prvek. V ložnici se kromě velurových židlí a pufu nachází také v podobě zajímavého obložení. Zde jsou štukové panely natřeny v kontrastní barvě. Najdeme ji také na toaletě, kde zakrývá horní část stěny, i na tapetě s exotickým vzorem. Obrovskou výhodou bytu je i velké množství úložného prostoru a dětský pokoj je skutečnou třešničkou na dortu! Bylo důležité, aby byl interiér výrazný, ale dostatečně neutrální, aby se dal snadno změnit. Díky tomu se interiér zcela promění s použitím jiných doplňků, třeba na Vánoce.   

Foto: Artur Jarosz / Trzykropy
Zdroj: www.wzstudio.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Developerský projekt ve Spáleném Poříčí

Kuchyně z prvotřídních materiálů, navždy jako nová

Interiér Ostrava

ROMANTICKÁ KUCHYNĚ

Domácí kino

Prázdninový apartmán

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Originální adventní věnce

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock