Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kombinace moderny s historií místa

Interiér, na který se dnes podíváme, je inspirován kdysi velmi moderním činžovním domem, na kterém se za dobu jeho existence stihnul podepsat čas.  Přesto se architektovi podařilo v tomto, teď už starším bytě vytvořit krásný interiér, kde se navzájem propojují moderní prvky s těmi staršími.

Interiér, na který se dnes podíváme, je inspirován kdysi velmi moderním činžovním domem, na kterém se za dobu jeho existence stihnul podepsat čas. Přesto se architektovi podařilo v tomto, teď už starším bytě vytvořit krásný interiér, kde se navzájem propojují moderní prvky s těmi staršími.

Jak bydlet moderně ve starším prostoru

V nájemním domě je původní, nově obnovený výtah, což ´velmi usnadní přístup k bytu lidem s omezenou pohyblivostí. Majitel tohoto bytu chtěl, aby byl moderní a obsahoval vše potřebné, ale zároveň vyslovil své přání zachovat přirozený odkaz místa a jeho historickou hodnotu. Kombinace jednoduchého moderního designu s historickým nábytkem a příslušenstvím vytvořila přátelskou atmosféru. Lakovaná podlaha je perfektním zázemím pro starožitnou pohovku či stůl, vše je doplněno všudypřítomnými knihami a malbami.

Důraz na barevnost

Nepochybnou výhodou tohoto bytu jsou velká okna, která do prostoru nesou jasné světlo. V kombinaci s modrými akcenty vytvářejí idylickou atmosféru. Moderní interiérové prvky jsou začleněny do prostoru tak, aby nebyly vidět, nebo aby dokonale ladily k historickým a přirozeným prvkům bytu.

Důležitým rysem tohoto projektu je kuchyň a koupelna, které jsou navzdory jejich malým rozměrům plně funkční a esteticky vzhledné. Ovládají je jasné barvy, které celý prostor opticky zvětšují. Teplou a domáckou atmosféru zajišťují dřevěné prvky a starší doplňky. Díky pozoruhodným obkladům stěn je prostor tohoto bytu jasně rozdělen. Tapeta, která se nachází na dvou místech - v ložnici a za pohovkou - činí tato místa velmi útulnými. Vkusně vypadají i modré závěsy, které celému bytu dodávají více hravosti.

 

Štítky:
Zdroj: tryc.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejlepší projekty

Vila na venkově

Dřevostavba Easy 48

byt Dělnická

Barevný interiér

Hravý a útulný domov

Skandinávií inspirovaný interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Rekonstrukce stoletého rodinného domu se stodolou

Bývalý statek z roku 1850 po kompletní rekonstrukci

Opravila dům po prarodičích a zachránila tak desítky vzpomínek

Roubenka s moderní přístavbou a bio bazénem

Bydlení s nádechem skandinávie

Namísto dřevostavby bydlí ve zrekonstruované sýpce