Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům v mokřadech

Jak už název napovídá, dům byl postaven v oblasti plné mokřadů. Na jeho stavbu bylo využito místní dřevo smrku, jedle a jilmu. Dům je moderní, avšak zapadá do místní krajiny a jeho tvar je inspirován klasickými stavbami typickými pro jeho okolí. Na první pohled je jednoduchý, uvnitř vás však překvapí.

Jak už název napovídá, dům byl postaven v oblasti plné mokřadů. Na jeho stavbu bylo využito místní dřevo smrku, jedle a jilmu. Dům je moderní, avšak zapadá do místní krajiny a jeho tvar je inspirován klasickými stavbami typickými pro jeho okolí. Na první pohled je jednoduchý, uvnitř vás však překvapí.

Dům se nachází v krásné přírodě rakouského Vorarlberska, nedaleko města Krumbach. Architektura domu je inspirována místními stavbami oblasti Gregenz. Typický je pro ně obdélníkový půdorys domu s podlouhlým profilem a sedlovou střechou.

Dřevo a beton v interiéru

Návrh domu vytvořilo rakouské studio Bernardo Bader Architects a při jeho stavbě bylo použito 60 stromů. Snažili se z použitého materiálu vytěžit maximum a žádným kusem dřeva neplýtvat. Stejně jako na konstrukci, bylo dřevo použito i na další prvky v domě, jako dveře, podlahy, okna, terasu, i část nábytku.

Základ domu je betonový. Beton se objevil také v interiéru ve formě betonové stěrky na stěnách a stropě. Vytváří tak příjemný kontrast s hřejivým dřevem. Největší plochu přízemí zabírají obývací a stravovací prostory. Centrem jsou kamna na dřevo vytápějící dům. K lepšímu vytápění slouží ještě přídavné topení.

Prostorná galerie v pracovně

Součástí domu je také domácí kancelář pro práci majitele, nebo garáž s prostorem pro dvě auta. Ložnice, dětský pokoj a herna pro děti je umístěna v patře. Od společenské části je dům oddělen a pracovna majitele má úplné soukromí, samostatný vchod a také vlastní koupelnu. V patře pracovny je i prostorná galerie.

Interiér je prosvětlený, otevřený a čistý. Spoustu denního světla dovnitř přinášejí střešní okna i velké prosklené plochy po stranách domu. Světlým dřevem je obloženo téměř vše. Podlahy, stěny i stropy. Dojem minimalismu vytváří i absence jakýchkoliv obrazů.

Uprostřed domu je krytá terasa s posezením a majitelé se zde mohou kochat přírodou i za nepřízně počasí. Od okolních domů není stavba daleko, ale stále je tu dost soukromí. Vzrostlé stromy tvoří zátiší k příjemnému odpočinku.

Zdroj: bernardobader.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Rodinný dům plný dubu

RD Stará Boleslav

Schody z vinylové podlahy Dub Gladstone Hnědy

VILA JEVANY

LINHART´S APARTMENT

Jevany

Sledujte nás

Nejčtenější články

Do důchodu si pořídili nový dům

Dům rozdělený betonovou zdí

Byt s kouzlem francouzského venkova

Není metr jako metr

Komfortní bydlení dramatického rázu na 20 m2

Moderní a útulný interiér v sametově šedé barvě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock