Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům v mokřadech

Jak už název napovídá, dům byl postaven v oblasti plné mokřadů. Na jeho stavbu bylo využito místní dřevo smrku, jedle a jilmu. Dům je moderní, avšak zapadá do místní krajiny a jeho tvar je inspirován klasickými stavbami typickými pro jeho okolí. Na první pohled je jednoduchý, uvnitř vás však překvapí.

Jak už název napovídá, dům byl postaven v oblasti plné mokřadů. Na jeho stavbu bylo využito místní dřevo smrku, jedle a jilmu. Dům je moderní, avšak zapadá do místní krajiny a jeho tvar je inspirován klasickými stavbami typickými pro jeho okolí. Na první pohled je jednoduchý, uvnitř vás však překvapí.

Dům se nachází v krásné přírodě rakouského Vorarlberska, nedaleko města Krumbach. Architektura domu je inspirována místními stavbami oblasti Gregenz. Typický je pro ně obdélníkový půdorys domu s podlouhlým profilem a sedlovou střechou.

Dřevo a beton v interiéru

Návrh domu vytvořilo rakouské studio Bernardo Bader Architects a při jeho stavbě bylo použito 60 stromů. Snažili se z použitého materiálu vytěžit maximum a žádným kusem dřeva neplýtvat. Stejně jako na konstrukci, bylo dřevo použito i na další prvky v domě, jako dveře, podlahy, okna, terasu, i část nábytku.

Základ domu je betonový. Beton se objevil také v interiéru ve formě betonové stěrky na stěnách a stropě. Vytváří tak příjemný kontrast s hřejivým dřevem. Největší plochu přízemí zabírají obývací a stravovací prostory. Centrem jsou kamna na dřevo vytápějící dům. K lepšímu vytápění slouží ještě přídavné topení.

Prostorná galerie v pracovně

Součástí domu je také domácí kancelář pro práci majitele, nebo garáž s prostorem pro dvě auta. Ložnice, dětský pokoj a herna pro děti je umístěna v patře. Od společenské části je dům oddělen a pracovna majitele má úplné soukromí, samostatný vchod a také vlastní koupelnu. V patře pracovny je i prostorná galerie.

Interiér je prosvětlený, otevřený a čistý. Spoustu denního světla dovnitř přinášejí střešní okna i velké prosklené plochy po stranách domu. Světlým dřevem je obloženo téměř vše. Podlahy, stěny i stropy. Dojem minimalismu vytváří i absence jakýchkoliv obrazů.

Uprostřed domu je krytá terasa s posezením a majitelé se zde mohou kochat přírodou i za nepřízně počasí. Od okolních domů není stavba daleko, ale stále je tu dost soukromí. Vzrostlé stromy tvoří zátiší k příjemnému odpočinku.

Zdroj: bernardobader.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Podkroví bydlení s dotekem hvězd

Rodinný dům na jihu Čech

Rekonstrukce bytu v panelovém domě

Obývací pokoj mnoha tváří

Moderní kuchyně v dekoru dubu a bílé

Interier bytu v Holešovicích

Sledujte nás

Nejčtenější články

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Netradiční dřevostavba za cenu bytu

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Naprosto okouzlující chata v přírodě

V jednoduchosti je krása – moderní dům v chráněné oblasti

Dům plný překvapení zrekonstruovaný od základů