Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevostavba v rakouských horách

Dřevostavba v rakouských horách

Přírodní materiály jsou v popředí interiérového designu již několikátou sezónu, a tak se architekti ze studia Innauer Matt rozhodli v jednom ze svých projektů ukázat, jak by vypadal dům v čistě dřevěném provedení.

Dřevo patří k základním stavebním materiálům prakticky odjakživa. Zejména pak v horských oblastech, kde se klade velký důraz na použití přírodních a teplých materiálů, které umí zpříjemnit každou zimu a fungovat jako skvělý tepelný izolant v dobách největších mrazů.

Tradiční způsob v novém kabátě

Tradiční způsob použití při budování konstrukcí staveb je založen na dřevěných trámech, které jsou masivní a dominantní. Proto se architekti v tomto případě rozhodli použít dřevěné latě, které působí jemněji a rafinovaněji. Dům je zasazen do svahu, proto se jeho dispozice rozkládají do dvou pater, a to přízemí a patra pod ním. Do kříže položené dřevěné latě slouží kromě elegantního vzhledu také jako velmi spolehlivá ochrana proti nepříznivému počasí. Celodřevěný interiér, jehož základ tvoří zejména smrk a jedle, je tvořen ve velmi jednoduchém a praktickém duchu s minimem nábytku.

Dispozice dřevostavby

Hlavní vstup do domu je umístěn do prvního podlaží, které je na úrovni ulice, a kde se také nachází vstupní hala, několik dětských pokojů, pracovna a ložnice. Naopak přízemí je téměř celé tvořeno jednou velkou obytnou zónou, která zahrnuje i kuchyňský kout, jídelnu i úložné prostory zabudované do celodřevěného obložení. Vše v minimalistickém stylu s minimem nábytku. Díky tomuto požadavku vznikl velmi originální relaxační kout zabudovaný do dřevěné konstrukce tak, že ničím nenarušuje plynulý řád celého interiéru.

Svou barevností pak kontrastně doplňuje světlý interiér o černou a antracitovou. Kontrastní barvy jsou kromě relaxačního koutku použity také na litinových krbových kamnech, kuchyňské pracovní desce nebo židlích.Obě strany přízemí pak ještě nabízí kryté terasy, které přímo vybízí k relaxaci a uvolnění po náročném pracovním dni. Co víc si od bydlení v horách přát. 

Foto: Adolf Bereuter, Dornbirn
Zdroj: innauer-matt.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Bioplynová stanice do vašeho domova

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock