Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Zahrádka bez zahrádky

Zahrádka bez zahrádky

Ne všichni máme doma prostorné parapety, nebo dostatečně velká místa pro květiny v květináči nebo váze. Existuje ovšem způsob, jak si doma pěstovat zahrádku, která nebude náročná na prostor, ani údržbu. Stačí k ní mít pouze skleněnou láhev nebo nádobu, do které si zasadíte oblíbenou rostlinku a bude vám dělat radost i přes to, že ji občas zapomete zalít.

Rostlinária nebo rostlinná terária jsou ideální volbou jak pro suchomilné rostliny, tak pro rostliny, které dostatek vody pro svůj růst potřebují. Je už pak jen čistě na vás, co si doma zasadíte. 

Výroba

Pro jejich tvorbu vám postačí různě velká sklenice, karafa, staré akvárium nebo třeba obyčejná žárovka. Do ní pak nasypete (například přes papírový kornout) písek, substrát nebo kameny, které vytvoří perfektní základ pro pěstování. Chcete-li však mít půdu pořád v dobré kondici, doporučujeme do základu přidat trošku aktivního černého uhlí. Pro výsadbu je pak vhodné vybrat rostliny, které nerostou příliš do výšky a také ty, které často nekvetou. Nebudete pak muset z rostlinária vybírat odkvetlé květy.

Půdu upravíte doporučeným způsobem pro pěstování právě vámi zvolených sukulentů nebo rostlin, a sazeničky zasadíte. Velkou výhodou rostlinárií je fakt, že jim bohatě postačí umístění na přirozeném denním světle. Po zasazení můžete holá místa dozdobit kameny, mechem nebo kouskem dřevěné větvičky, které dodají každému výtvoru originální a upravený vzhled. 

Údržba

Pak už stačí je rostlinárium průměrně jednou týdně zavlažovat. Ideálně pomocí rozprašovaše na kytky. Obecně je však rostlinária lepší udržovat spíše sušší než vlhčí, zamezíte tak možnému vzniku plísní. Ovšem než s tvrbou začnete, zjistěte si, které rostliny spolu v jednom rostlináriu mohou být, a které ne. Naší velmi oblíbenou kombinací jsou sukulenty, kaktusy a korálovky. 

Vaše rostlinárium

Výroba vlastního rostlinára je perfektní činností k relaxaci a odpočinku, nebo výplní volného odpoledne. Zkuste si také vyrobit to vlastní. A nezapomeňte nám dát vědět, jak se vám to povedlo. 

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock