Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vychytávky pro osvětlení home office

Vychytávky pro osvětlení home office

Nejen výkonný počítač, dobré připojení a pohodlná židle, ale také dostatečné osvětlení a praktické vychytávky pomohou zvládnout práci z domova co nejlépe.


Z benefitu se stává standard, kvůli pandemii pracují z domova desetitisíce Čechů a home office, který dříve býval benefitem jen pro malou část pracujících, se postupně stává standardem. Podle zjištění České televize, některé firmy už plánují, že home office bude běžný i nadále, a tak se nabízí otázka: Jak si provizorium, kdy člověk pracuje z obýváku nebo ložnice, přeměnit na dobře osvětlené pracovní prostředí?

Na práci musí být vidět

Věděli jste, že špatné osvětlení snižuje výkonnost při práci až o 30 %? Ano, umělé osvětlení je důležité nejen kvůli tomu, abyste si nekazili oči, ale také abyste svou práci vykonávali efektivně. Proto nepřekvapí, že norma stanovuje, že v kancelářích by intenzita světla měla být kolem 300 až 500 luxů na metr čtvereční. 

Je jasné, že doma člověk většinou nemá tak výkonné stropní světlo jako v klasických kancelářích, takže doporučujeme do pracovního koutku určitě pořídit pracovní lampu, ideálně se zabudovaným LED světelným zdrojem. „Výkon by měla mít alespoň 6 W a barva světla je vhodná neutrální 4000 K,“ upřesňuje odborník na osvětlení a majitel e-shopu e-light.cz Ludvík Málek. Rozhodně také zvolte lampu, která má ohebný (tzv. husí) krk nebo dvě ramena, abyste si ji mohli natočit podle potřeby.

Vychytávky pro osvětlení home office
Foto: Tryfoto

Praktické vychytávky

Díky boomu LED technologie jsou k dispozici už opravdu vychytané LED lampy. Nejen že jdou stmívat, dokážou se automaticky vypnout, ovládat dotykem a měnit u nich barvu světla, ale jejich součástí také může být displej s časem, datem a teplotou. Super také je, když má lampa integrovanou USB napájecí zdířku, díky čemuž budete mít mobil při ruce a přitom vždy nabitý. A ti, kteří nemají rádi přívodní kabel, určitě potěší, že existují i stolní lampy s bezdrátovým nabíjením.

I pracovní kout může být zajímavý

Máte už na pracovním stole výkonnou lampu, ale ještě byste to chtěli nějak „vytunit“? Pokud máte nad stolem poličku nebo skříňku, ze spodní strany můžete nalepit dnes velmi oblíbené LED pásky. Postačí pásek s nižší svítivostí do 5W/m, který vzhledem k malému příkonu nemusí být instalovaný v hliníkovém profilu, může se jen přilepit na tepelně nevodivý podklad.

Dnes už se dají koupit i RGBW LED pásky, které kromě bílého světla nabízí také modré, zelené a červené světlo, a pracovní kout tak večer může být zajímavým ozvláštněním interiéru. Za pár stovek si můžete také koupit zhruba třiceticentimetrový nalepovací LED pásek, který se napájí z USB portu počítače. Nalepíte ho na stůl za notebook, a není tak kolem monitoru tma a zabráníte únavě očí.

Vychytávky pro osvětlení home office

Tipy pro zdravé nasvícení

Co ještě je při zařizování místa na home office z hlediska osvětlení dobré vědět? Tak za prvé si na práci nestiňte, což znamená nesedět zády k nejsilnějšímu světelnému zdroji. Když už je méně denního světla, mějte zapnuté hlavní světlo i stolní lampu. Kolem jasného monitoru by neměla být tma, protože přecházením z velkého jasu do tmy se oči více unavují. Jestliže máte v lampě žárovku, nesmí vyčnívat ven, aby vás neoslňovala. Obecně se doporučuje, aby světlo z lampy svítilo z výšky zhruba půl metru pod úhlem 60 až 70 stupňů. Při psaní, abyste předešli stínění, by praváci měli mít lampu na levé straně stolu, u leváků opačně.

Štítky: osvětlení
Zdroj: Sponzorovaný článek

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock